Premiership, 36. kolo, 10.05.2015, 14:30 h
Manchester City
Manchester City 6:0(2:0) Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

Niko Rukavina • nedjelja, 10.05.2015.

Manchester City na domaćem je trenu s uvjerljivih 6:0 nadvisio Kranjčarov QPR koji je ovim porazom ostao i bez matematičkih izgleda za očuvanje prvoligaškog statusa. Građani pak imaju tri boda, ali i dvije utakmice više od trećeg Arsenala.

Manchester City je na pogon prvog topnika lige, Sergia Agüera, koji je danas zabio hat-trick i upisao asistenciju, „potopio“ QPR sa šest pogodaka u mreži. U nastavku dvoboja Građani su poentirali četiri puta, a Niko Kranjčar je u igru ušao u 78. minuti pri rezultatu 5:0 za City.

Agüero se na samom otvaranju utakmice sjurio prema golu gostiju, nisu ga uspjela omesti ni dvojica braniča Rangersa te je brzonogi Argentinac prebacio Roberta Greena za vodstvo Građana.

Domaćini su kontrolirali utakmicu, imali su visoki postotak posjeda lopte u svojim nogama te su u potpunosti neutralizirali goste iz Londona. Charle Austin je uspio zabiti pogodak u 20. ali se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Na drugi pogodak domaćini su morali čekati do 32. minute kada je Aleksandar Kolarov odmjerenim slobodnim udarcem udvostručio prednost svoje momčadi. Do kraja poluvremena domaćini su mogli povisiti prednost, ali je Green uspio ukrotiti udarac Agüera, a do gola su mogli i gosti, međutim udarac Leroya Fera zaustavila je prečka.

Agüero je zapečatio sudbinu QPR-a u Premiershipu pogotkom za 3:0 u 50., a u 65. je realizirao penal za svoj novi hat-trick i povećanje prednosti svoje momčadi. Danas iznimno raspoloženi Agüero se pet minuta kasnije našao u ulozi asistenta kada je James Milner iz blizine poentirao za „petardu“.

Apsolutnu dominaciju i golijadu Manchester Cityja u nastavku utakmice zaključio je David Silva u 87. na asistenciju Wilfrieda Bonyja, koji je nekoliko minuta ranije pogodio stativu.