Josip Piršljin • subota, 09.05.2015.

Sjajnu formu pred kraj sezone potvrdili su nogometaši Leicestera koji su pobijedili Southampton i napravili veliki korak prema ostanku, a tome se više ne može nadati Burnley. Newcastle je konačno prekinuo niz poraza, dok je Stoke bio uvjerljiv protiv Tottenhama.

Do značajnih bodova i do čak šeste pobjede u zadnjih sedam premierligaških utakmica došli su nogometaši Leicester Cityja. Pobijedili su pred svojom publikom favorizirani Southampton koji se bori za europske pozicije. Hrvatski napadač Andrej Kramarić ovog puta nije nastupio, ostao je na klupi.

Junak Lisica bio je Alžirac Riyad Mahrez koji je postigao dva pogotka i među najzaslužnijima je za slavlje Leicestera. Prvi gol zabio je već u sedmoj minuti na asistenciju Ulloe, a drugi put je precizan bio u 19. minuti. Leicester je ovom pobjedom skočio na 15. poziciju i blizu je ostanka u društvu najboljih.

Iako je slavio na gostovanju kod Hull Cityja, Burnley je ipak nakon današnje utakmice novi drugoligaš. Dva kola prije kraja Burnley više ne može dostići 17. mjesto koje garantira ostanak. Tigrovi su slavili golom Ingsa iz 62. minute. Hrvatski napadač Nikica Jelavić počeo je na klupi Hulla, no dobio je priliku zadnjih pola sata.

Aston Villa je na svom stadionu ugostila West Ham i minimalno pobijedila. Jedini pogodak na Villa Parku u Birminghamu pao je u 31. minuti kada je na asistenciju Grealisha poentirao Cleverly. Do kraja utakmice Čekićari se nisu uspjeli vratiti, te je Aston Villa smanjila zaostatak za njima na devet bodova.

Newcastle i West Bromwich Albion su podijelili bodove na St. James Parku čime su crno-bijeli prekinuli niz od čak osam poraza. Anichebe je doveo WBA u vodstvo u 32. minuti, no do kraja prvog poluvremena domaći su uspjeli poravnati rezultat preko Pereza. 1:1 je ostalo do kraja, te Newcastleu ostaje još dva kola borbe za ostanak.

U borbi za europske pozicije poraz je doživio Tottenham. Bolji od njega bio je Stoke na stadionu Britannia s 3:0. Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu kada su precizni za domaće bili Adam i N'Zonzi, a u nastavku je zabio Diouf. Stokeu je posao olakšao i Chiriches koji je u 51. minuti dobio drugi, isključujući karton.