Premiership, 36. kolo, 09.05.2015, 13:45 h
Everton
Everton 0:2(0:0) Sunderland
Sunderland

Josip Piršljin • subota, 09.05.2015.

U prvoj utakmici 36. kola Premiershipa Sunderland je priredio mini-iznenađenje i slavio u Liverpoolu. Advocaatovi igrači su bili bolji od Evertona 2:0.

Borba za ostanak u elitnom razredu engleskog nogometa dodatno se zaoštrila nakon što je Sunderland slavio na Goodison Parku. Momčad Dicka Advocaata pobijedila je Everton 2:0 i tako je, barem na nekoliko sati, van zone ispadanja.

Everton, koji nema briga oko ostanka, ali ni ambicija za europska mjesta, nije pružio dobru predstavu pred svojim navijačima. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka niti na jednoj strani, no obrana Bluesa popustila je u nastavku kada je primila dva pogotka.

Najprije je u 53. minuti Danny Graham donio svojoj momčadi vodstvo. Pucao je Gomez van šesnaesterca prema Howardu, a lopta se odbila od Grahama i čudnom putanjom nekako završila iza američkog čuvara mreže.

I kod drugog pogotka Sunderland je imao dosta sreće. Pet minuta prije kraja po desnoj strani je probijao Fletcher, a lopta se ponovno odbijala i na kraju od Defoea završila u mreži za pobjedu gostujućeg sastava 2:0.