Ayon spasio Real Madrid, Tomić među boljima kod Barcelone

Branimir Korać • nedjelja, 10.05.2015.

Madridski Real s broja jedan ući će u doigravanje, a to je potvrdio poraz Unicaje na gostovanju kod Obradoira. Unicajina loša forma dovela je u pitanje i drugo mjesto jer prijeti Barcelona...

Real Madrid zadržao je prednost na vrhu ljestvice, ali je do pobjede došao uz dosta muke. Na svom parketu ugostio je momčad Andorre koja se jako dobro držala, imala je pobjedu u rukama, ali Gustavo Ayon uzeo je napadački skok i poslao loptu kroz obruč 1.3 sekunde prije kraja poslije dva promašaja Felipea Reyesa

Sergio Rodriguez bio je prvo ime Madriđana s 18 poena (6/10, trica 5/7) i pet asistencija, a Ayon je dodao 14 poena (6/10) i devet skokova. Kod poraženih Grk Georgios Bogris upisao je 16 poena (8/11).

Unicaja je upisala novi poraz i to ovaj put na gostovanju kod Obradoira. Momčad Joana Plaze ušla je u krizu, ispustila je prvo mjesto i sada joj visi i drugo. Na ovom gostovanju momčad iz Malage imala je prednost na poluvremenu, kontrolirala utakmicu i onda potpuno pala. U drugom dijelu Obradoiro je bio bolji s 45:24 i odnio pobjedu.

Adam Waczynski ubacio je 24 poena (7/14) uz šest skokova, a Maxi Kleber dodao je 14 poena (6/11) i sedam skokova. Kod gostiju Ryan Toolson bio je na 13 poena (4/12) i šest skokova dok je Carlos Suarez ubacio deset poena (4/8).

Za vratom Unicaji puše Barcelona koja je svladala Bilbao s 80:73 i sada je na samo pobjedu zaostatka za donedavnim liderom. Za nastup protiv Bilbaa nije konkurirao Mario Hezonja, ali je zato među boljima kod domaćina bio Ante Tomić.

Tomić je za 28 minuta ubacio 14 poena (6/9), a bolji je bio tek Alex Abrines s 18 poena (7/14) i šest skokova. Kod gostiju Alex Mumbru ubacio je 17 poena (6/7) dok je Quino Colom dodao deset poena (4/10), 11 asistencija i pet skokova.

Veliku pobjedu upisala je Valencia na neugodnom gostovanju kod Iberostara gdje je slavila s 81:74. Sjajnu utakmicu odigrao je Bojan Dubljević koji je upisao 20 poena (6/7) i sedam skokova. Krešo Lončar je za 12 minuta ubacio osam poena (4/7).

Joventut je u gostima bio bolji od Fuenlabrade koja će teško izbjeći posljednje mjesto, a Goran Suton ubilježio je sedam poena i sedam skokova.

U žestokoj borbi za opstanak Manresa nije uspjela doći do vrijednih bodova u gostima kod Zaragoze. Domaćin je odnio pobjedu, a Željko Šakić u sastavu poraženih ubacio je četiri poena (1/4) i uhvatio tri skoka za 25 minuta.