Paris Saint-Germain 23:17 Dunkerque
Dunkerque

PSG uspješniji od Dunkerquea te ostao za petama Montpellieru

Mihaela Bradovski • četvrtak, 14.05.2015.

Posljednji susret 23. kola LNH odigran je u Parizu gdje je PSG u derbiju kola ugostio momčad Dunkerquea. Parižani su stigli do pobjede 23:17 koja ih je ostavila u igri za naslov prvaka...

PSG ostaje za petama Montpellieru i dalje mu prijeti u borbi za naslov prvaka. Montpellier i dalje ima sve u svojim rukama, za njega je računica jednostavna - ako upiše sve pobjede do kraja sezone, bit će prvak Francuske.

Parižani moraju upisati sve pobjede i nadati se kiksu Montpelliera da bi ga preskočili na ljestvici. U ovom kolu bili su uspješni, svladali su aktualnog prvaka Dunkerque, jednog od preostalih protivnika Montpelliera.

PSG je na svom parketu odnio pobjedu 23:17, a odluka je pala u zadnjih 15 minuta.

U posljednju četvrtinu susreta gosti su ušli s malim zaostatkom 16:15, ali nakon toga PSG radi seriju 4:0 i ostavlja Dunkerque deset minuta bez postignutog pogotka i tu je susret prelomljen.

Do kraja je ostalo premalo vremena da bi Dunkerque uspio napraviti neki preokret i vratiti se u susret. Parižani su na kraju ipak zasluženo slavili s 23:17.

Ponovno je velike zasluge za pobjedu imao dvojac Omeyer (16 obrana) - Hansen (devet golova). Hrvati su ponovno bili stopostotni, Igor Vori postigao je dva gola, a po jedan su dodali Jakov Gojun i Marko Kopljar.

U redovima Dunkerquea Vincent Gerard imao je 13 obrana, a po četiri pogotka su zabili Bastien Lamon i Baptiste Butto.