Premiership, 37. kolo, 16.05.2015, 13:45 h
Southampton 6:1(5:1) Aston Villa
Aston Villa

Na krilima sjajnih Manea i Longa, Southampton na domaćem terenu deklasirao Aston Villu

Niko Rukavina • subota, 16.05.2015.

Nogometaši Southamptona s visokih su 6:1 svladali Aston Villu koja još nije osigurala opstanak. Sveci su na krilima sjajnih Sadia Manea i Shanea Longa već do poluvremena riješili pitanje pobjednika i približili su se Europskoj ligi.

Nevjerojatan su „blitzkrieg“ napravili nogometaši Southamptona u vrlo im bitnoj utakmici za plasman u Europu. U razmaku od 13. do 16. Sadio Mane je zabio hat-trick, a do 38. je Shane Long, koji je ranije upisao dvije asistencije, postavio na nedostižnih 5:0. Ako Hull danas izgubi od Tottenhama, Aston Villa će osigurati opstanak unatoč teškom porazu.

Golijadu svoje momčadi najavio je Graziano Pelle pogotkom u 4. minuti utakmice koji mu je bio poništen zbog ofsajda. Isti igrač je ubrzo još jednom zaprijetio, a tada je na scenu stupio fantastični Sadio Mane. Prvo je u 13. Senegalac izbio sam pred Shaya Givena i matirao ga za vodstvo svoje momčadi.

Već u sljedećem napadu Long je presjekao jednu krivo dodanu loptu braniča Ville, ostavio je za Manea koji poentira za 2:0. U 16. Mane je zabio hat-trick. Long se sjurio po lijevoj strani i proigrao Manea koji neobranjivim udarcem još jednom zabija grogiranim gostima.

Dvostruki asistent Long je u 26. i 38. zabio za velikih 5:0 Southamptona i riješio pitanje pobjednika. Prvi pogodak zabio je nakon odbijanca, a za drugi je lobao nesretnog Givena s oko 40 metara. Tim Sherwood, dotučeni trener Aston Ville, lice je pokrio dlanovima. Nije ga oraspoložio ni pogodak Cristiana Bentekea u trećoj minuti nadoknade prvog dijela.

Nastavak utakmice bio je puko odrađivanje posla. Southampton se orijentirao na kontranapade te je konačni rezultat postavio Pelle u 81. na asistenciju vrhunskog Manea. U posljednjem kolu Sveci neće imati lagani zadatak budući da gostuju kod Manchester Cityja, dok će Aston Villa eventualne bodove potrebne za opstanak tražiti na domaćem terenu protiv Burnleya.