Premiership, 37. kolo, 18.05.2015, 21:00 h
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 3:0 Chelsea
Chelsea

Niko Rukavina • ponedjeljak, 18.05.2015.

U utakmici koja nije puno značila današnjim protagonistima, West Bromwich Albion je s 3:0 na domaćem terenu nanio treći prvenstveni poraz aktualnim prvacima, Chelseaju. Utakmicu je obilježio pomalo bizaran crveni karton Cesca Fabregasa...

Nogometaši Chelseaja već davno su osvojili naslov prvaka Engleske, a WBA je osigurao opstanak stoga se večerašnja utakmica na Hawthornsu igrala više radi prestiža. Domaćini su odigrali odličnu utakmicu i nanijeli su nateži ovosezonski poraz Bluesima, prvi nakon 18 utakmica.

Jose Mourinho je na teren istrčao u gotovo najjačoj postavi u kojoj se ponovno našlo mjesta za mladog veznjaka Rubena Loftusa-Cheeka. Domaćini su od prve minute krenuli vrlo agresivno. Nakon pokušaja Calluma McManamana u 5., četiri minute kasnije zabio je Saido Berahino sjajnim udarcem s 20 metara od gola.

Utakmicu je prelomio smiješan crveni karton Cesca Fabregasa u 29. minuti. Nakon prekršaja Diega Coste nad Garethom McAuleyjem, igrači WBA-a okupili su se oko suca, a Fabregas je s udaljenosti od deset metara loptom napucao jednog igrača domaće momčadi za izravni crveni karton.

S igračem više West Bromwich nije posustajao i u nastavku utakmice zabio je još dva gola. Prvo je u 47. Berahino zabio svoj drugi pogodak iz penala kojeg je skrivio John Terry, a u 60. Craig Brunt je zabio za 3:0 topovskim udarcem iskosa.

Momčad Chelseaja danas je bila vrlo slaba. Najveću prigodu imao je Loic Remy nekoliko minuta prije trećeg pogotka domaćina kada je pogodio stativu.