Premiership, 37. kolo, 16.05.2015, 18:30 h
Liverpool
Liverpool 1:3(1:1) Crystal Palace
Crystal Palace

Niko Rukavina • subota, 16.05.2015.

Posljednju utakmicu subotnjeg programa Premiershipa obilježio je emotivni oproštaj prepunog Anfielda od svojeg kapetana, Stevena Gerarda. No, posljednja utakmica velikog kapetana na njegovom Anfieldu završila je porazom Liverpoola od Crystal Palacea.

Prije izlaska na teren Steven Gerrard je dotaknuo znak Anfield te je s tri kćerkice prošao kroz špalir igrača Liverpoola i Crystal Palace. S prepunog Anfielda zaorila se pjesma posvećena njihovom kapetanu, a navijači su složili dvije koreografije. Na jednoj je pisalo „Captain“, a na popularnom Kopu„S8G“.

Emocionalni oproštaj za velikog kapetana koji je u 17 godina za Redse odigrao 688 utakmica i pritom zabio 179 golova i upisao 100 asistencija. S Liverpoolom je osvojio Ligu prvaka, Kup Uefa, europski Superkup, dva FA kupa, tri Liga kupa i jedan engleski Superkup. Od sljedeće sezone igrat će za L.A. Galaxy.

Liverpool je u početnih 15 minuta imao čak 80% vremena loptu u svojim nogama. Što je utakmica više odmicala to je Palace postao opasniji, no Liverpool je 26. ipak došao do vodstva. Adam Lallana je presjekao loše dodanu loptu Scotta Danna, sjurio se prema Wayneu Hennessyju i zabio za vodstvo Redsa.

Nakon pogotka, Palace je u kratkom razdoblju složio nekoliko jako dobrih prigoda, a dobra igra isplatila im se u 43. kada je odlični izvođač slobodnjaka, Jason Puncheon pogodio iz prekida u Mignoletov kut za izjednačenje.

U nastavku utakmice za goste je prvo pokušao Chung-Young Lee, a Liverpoolu su novo vodstvo mogli donijeti Philippe Coutinho i Jordan Henderson no obojica su iz izglednih pozicija pucali kraj okvira.

Igralo se vrlo otvoreno, a u 60. minuti Crystal Palace je došao do preokreta. Yannick Bolasie je poslao loptu na drugu stativu na kojoj se našao Wilfried Zaha i poentirao iz blizine za preokret. Danas odlični Bolasie u 66. je imao veliku prigodu da zabije pogodak, oslobodio se Martina Škrtela ali je iz izgledne situacije pogodio gredu.

Pokušavao je Liverpool do kraja zabiti barem izjednačujući pogodak, Gerrard se posebno trudio, no na kraju je za potvrdu pobjede gostiju zabio Glen Murray u sudačkoj nadoknadi. Kazneni udarac kojeg je izborio Zaha obranio je Mignolet, no iz odbijanca Murray je poentirao za konačnih 3:1.

Na kraju dvoboja Anfield je još jednom zapljeskao svojem kapetanu koji će protiv Stokea u gostima sljedeće nedjelje odigrati posljednju utakmicu za voljeni klub. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u porazu svoje momčadi.

• qvestor18.05.2015. u 08:30
    Gerrard je legenda koja po meni nije imala sreće, Owen je otišao i osvojio premiership kao rezerva u Man utd-u,a Gerrard je ostao vjeran i nema premiership, pod stare dane je imao kikseva koji su koštali i Liverpool i Englesku reprezentaciju pa neka pamti finale LP protiv Milana
    qvestor
  • Obrisan korisnik17.05.2015. u 08:32
    Znam da nije bitno ali trend loših sudaca se nastavlja.Oni jednostavno nisu na nivou lige i zato ima svakakvih rezultata.Penal nije bio jer je prekršaj bio izvan šesnaesterca a ti loši suci sude polufinale lige prvaka.Nakaradno pa makar bili i Englezi u pitanju.Time ne želim osporiti zasluženu... [više na forumu]
  • Zdren17.05.2015. u 03:09
    bah, koji mamlazi
    Zdren
  • Obrisan korisnik16.05.2015. u 21:38
    Mislim da je ovo savršeni kraj za Gerrarda, idealno ilustrira problem svih tih godina, previše kikseva na "malim" utakmicama.