Inter
Inter 1:2(1:1) Juventus
Juventus

Josip Piršljin • subota, 16.05.2015.

Prvi susret 36. kola Serie A, ujedno i derbi, odigrali su Inter i Juventus u Milanu. Nerazzurri su imali vodstvo i nisu loše igrali protiv prvaka koji je nastupio bez glavnih igrača, ali svejedno su doživjeli poraz.

Derby d'Italia završio je pobjedom prvaka i finalista Lige prvaka. Juventus je bez velikih ambicija stigao u Milano s namjerom da odmori važne igrače za finale Coppa Italije u srijedu, ali ponovno je uspio pobijediti. Inter je tako sve dalje od šestog mjesta preko kojeg se može do Europe sljedeće sezone.

Mancini je počeo s Brozovićem i Kovačićem u prvoj postavi, u sredini je bio Shaqiri, dok su za ugrožavanje protivničkih vrata bili angažirani Icardi i Palacio. S druge strane, Allegri je na teren Meazze poslao kombinirani sastav bez Buffona, Chiellinija, Evre, Vidala, Pirla i Teveza, dok su na klupi bili Pogba i Llorente.

Inter je bolje ušao u utakmicu i već od devete minute je vodio. Brozović je opasno pucao s ruba šesnaesterca, a loptu je prsima skrenuo Icardi i prevario Storarija na vratima Bianconera. Domaći su mogli i povećati svoje vodstvo u 39. minuti kada je Shaqirijev udarac zaustavila vratnica, a Brozović je potom iz zaleđa zatresao mrežu, te je sudac poništio gol.

Samo dvije minute kasnije Juve je izjednačio. Neoprezan je u duelu s Matrijem bio Vidić, te je dosuđen jedanaesterac za gostujući sastav. S bijele točke pucao je Marchisio i bio je precizan za 1:1. S tim se rezultatom otišlo na predah.

Inter je i u drugom poluvremenu stvorio nekoliko dobrih šansi, ali njegovi napadači nisu bili raspoloženi. Kazna za nepreciznost stigla je sedam minuta prije kraja kada je Morata pucao, loptu je naizgled imao u rukama Handanović, ali ju je lošom reakcijom ispustio i ušla je u mrežu za pobjedu Juvea.

• Duje7716.05.2015. u 21:14
    Da odličan je Inter, spuše doma od b momčadi Juventusa, panično se brane kao da igraju s Barcelonom na Nou Campu. Zaista je šteta što je prvenstvo gotovo, jer bi inače bili kandidati za serie B.
    Duje77
  • etti16.05.2015. u 21:11
    Odu u Milano zajebavat se sa 7 rezervi u totalno nebitnoj utakmici za njih i odnesu tri boda. A ovi kao u naletu i igraju utakmicu vrijednu Europe hahah. Bravo Juventus!
    etti
  • snoopy16.05.2015. u 20:20
    tipično juventusovski, bili su lošiji, golman ih spašavao, i onda dobiju penal. A i sudac, baš je imao nejednak kriterij bar u prekršajima. Inter izgleda sve bolje, šteta što je kraj prvenstva