Josip Piršljin • ponedjeljak, 18.05.2015.

Nakon što su ispali u polufinalu Europske lige, Fiorentina i Napoli bili su uspješni u domaćem prvenstvu u kojem se bore za europske pozicije. Slavili su protiv novih drugoligaša. Od hrvatskih igrača nastupe su upisali Badelj i mladi Bagadur.

Poslije ispadanja od Dnipra u polufinalu Europske lige i gubitka mogućnosti da kroz to natjecanje izbore Ligu prvaka, nogometaši Napolija morat će se okrenuti domaćem prvenstvu i nekako pokušati doći do trećeg mjesta. U zadnjoj utakmici 36. kola pobijedili su Cesenu, no dosta teže od očekivanog.

U utakmici u kojoj je Ivan Strinić ostao na klupi Cesena je povela u 15. minuti preko Defrela, ali ubrzo je stvari na početak vratio Mertens. Odlični Belgijac bio je asistent za vodstvo domaćih koje je donio Gabbiadini, no uporni gosti su zabili novi gol preko Defrela za 2:2. Mertens se u nastavku pobrinuo da bodovi ipak ostanu na San Paolu, konačni rezultat bio je 3:2 za Benitezovu momčad.

Fiorentina je na svom stadionu ugostila Parmu koja se od prvog razreda talijanskog nogometa već odavno oprostila. Viole su pobijedile 3:0 i tako se vratile na peto mjesto ispred genovskih klubova. Utakmicu će posebno pamtiti mladi hrvatski branič Ricardo Bagadur koji je upisao debi za Fiorentinu, dobio je zadnjih nekoliko minuta.

Badelj je ovog puta počeo na klupi, a ušao je u 80. minuti. Fiorentina je do vodstva došla u 13. minuti kada se u strijelce upisao Rodriguez, a nakon pola sata igre na semaforu Artemija Franchija stajalo je 2:0. Gol je postigao Gilardino, a početkom nastavka konačni rezultat postavio je Salah na asistenciju Pasquala.