Borna Rupnik • subota, 16.05.2015.

Odigrano je pretposljednje kolo Bundeslige, nakon kojega Wolfsburg još uvijek nije siguran u svoje drugo mjesto, a pitanje ostanka bit će odlučeno tek u završnih 90 minuta.

Susret sadašnjeg i bivšeg kluba Ivana Perišića, Wolfsburga i Borussije (D), pripao je njegovom sadašnjem klubu Wolfsburgu. Perišić i suigrači poveli su već u prvoj minuti preko Caligiurija, ali je već u 11. minuti poravnao Aubameyang s bijele točke. Za pobjedu domaćina pobrinuo se Naldo u 49. minuti, a Perišić je igrao do 86. minute.

wolf1_all_all by dewanvideos

Na dva boda od drugoplasiranog Wolfsburga ostala je Borussia (M), zahvaljujući pobjedi u Bremenu. Raffael je dva puta bio precizan u nastavku utakmice za konačnih 2:0.

Bayern Leverkusen, koji je golovima Calhanoglua iz daljine, uz suradnju gostujućeg vratara, te Kiesslinga svladao Hoffenheim također 2:0, prvenstvo će sigurno završiti na četvrtom mjestu. Tin Jedvaj odradio je cijelu utakmicu, a Dario Krešić ostao je na klupi.

Ti porazi Borussije (D), Werdera i Hoffenheima išli su na ruku petom Schalkeu i šestom Augsburgu. Schalke je iskoristio priliku i pobijedio Paderborn 1:0, autogolom Hünemeiera u 89. minuti, uz Lakićev nastup do 69. minute.

U utakmici s čak tri isključenja u završnih 15 minuta (Sakai, Verhaegh i Bobadilla), kapetan Stindl donio je Hannoveru prvu proljetnu pobjedu u pravom trenutku. Postigao je dva gola, a jedini strijelac za domaći Augsburg bio je Hitz s 11 metara.

Paderborn će tako zadnje kolo dočekati kao posljednji na tablici, a Hannover se pomaknuo na 15. poziciju, s bodom više od Stuttgarta te dva više od HSV. Derbi začelja, naime, pripao je Stuttgartu, koji je Hamburžane svladao rezultatom 2:1. HSV je poveo preko Kačara, ali su Gentner i Harnik obradovali Stuttgart. Ivica Olić i Ivo Iličević odradili su svih 90 minuta.

Freiburg je uspio svladati prvaka, momčad Bayerna, koja je zaigrala u "ozbiljnom" sastavu i vodila golom Schweinsteigera iz 13. minute. No, Mehmedi u 33. i Petersen u 89. minuti doveli su Freiburg do tri boda, na prag bundesligaškog opstanka.

Za život još mora strahovati i Hertha, koja je svoj niz bez pobjede nastavila odigravši 0:0 s Eintrachtom, dok su se Mainz i Köln usidrili u sigurnosti sredine. Mainz je sve dileme riješio golovima Kooa i Samperija za 2:0 protiv Kölna.