LNH, 24. kolo, 21.05.2015.
Chambéry
Chambéry 29:27 Montpellier
Montpellier

Obrvanov Chambery radio i za PSG, Montpellieru možda i ključni poraz u borbi za naslov

Mihaela Bradovski • četvrtak, 21.05.2015.

Posljednji susret 24. kola francuskog rukometnog prvenstva možda će se pokazati i ključnim u borbi za naslov prvaka. Montpellier nije uspio doći do pobjede u Chamberyju i predao je lidersku poziciju PSG-u...

Praktički cijelo prvenstvo Montpellier je proveo na vrhu ljestvice. Međutim dva poraza možda su ga stajala naslova prvaka Francuske. Prvi je svakako domaći protiv PSG-a s kojim su Parižani došli na samo bod zaostatka, a drugi je ovaj kod Chamberyja.

Momčad Ivice Obrvana u svojoj dvorani slavila je s 29:27 i tako zadržala Montpellier iza Parižana na ljestvici.

Ovaj susret nije bio bez značaja za Chambery, on se pak bori sa St. Raphaelom i Dunkerqueom za treću poziciju i poraz u ovom susretu izbacio bi ga iz te borbe. Ovako je i dalje na zaostatku od boda za konkurentima i ima šanse za visok plasman.

U susretu protiv Montpelliera Chambery je kontrolu preuzeo sredinom prvog poluvremena kada su ga N'Guessan i Paty po prvi puta na utakmici odvojili i odveli na 9:6.

Do kraja poluvremena momčadi su se igrale igre odvajanja i hvatanja. Chambery je odlazio na tri gola viška da bi Montpellier poravnavao te se na odmor otišlo s vodstvom domaćina 14:12.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Chambery koji je nastavio s dobrom igrom u napadu i u 37. minuti golom N'Guessana poveo je s najviših 21:16 da bi Montpellier napravio seriju 5:0 za povratak u utakmicu.

Igralo se gol za gol sve do ulaska u posljednjih deset minuta gdje Chambery odlazi na 27:24, no ovaj put ne ispušta prednost te na kraju slavi s 29:27.

Sedam pogodaka postigao je Timothey N'Guessan, po šest Marko Panić i Cedric Paty dok je Yann Genty imao 14 obrana. Damir Bičanić postigao je jedan gol. Kod Montpelliera šest golova postigao je Diego Simonet, a pet Jure Dolenec.