MAXtv Prva liga, 35. kolo, 23.05.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000

Niko Rukavina • subota, 23.05.2015.

Nakon što je u prva tri ovosezonska dvoboja momčad s Poljuda osvojila samo jedan bod protiv Zagreba, danas su uspjeli slaviti sjajnim pogotkom Nikole Vlašića. Ovom pobjedom Hajduk je osigurao nastup u kvalifikacijama Europske lige.

Mario Ćubel
66'

Dražen Medić

U dvoboju za Europu Hajduk je uspio nadvisiti Zagreb kojem još jedino teorija igra da će sljedeće sezone uhvatiti europska natjecanja. Pjesnici su veći dio utakmice bili bolja momčad, pogotovo u prvom dijelu, na kraju su imali 73% vremena loptu u svojim nogama, no zbog nepreciznosti svojih igrača, ali i odličnog Lovre Kalinića iz Splita se vraćaju bez bodova.

Hajduk je u susret neočekivano istrčao bez dvojice bitnih igrača, Avdije Vršajevića i Tina Svena Sušića koji su bili najavljeni u udarnih 11. Hari Vukas je umjesto njih započeo s Dinom Mikanovićem i Franom Tudorom.

Prvu ozbiljnu prigodu stvorili su Zagrebaši. Gabrijel Boban s lijeve je strane asistirao Valentinu Stepčiću čiji je udarac obranio Kalinić. Hajdukov vratar je bio priseban i četiri minute kasnije kada je iz izgledne situacije obranio udarac Bobana koji je izbio sam pred Kalinića.

Zagreb je u početnim minutama igrao zaista dobro i pravo je čudo što nisu poveli. U 16. Boban je još jednim udarcem okušao Kalinića koji je novom dobrom reakcijom spasio svoju momčad. Hajduk je prvi, i to prilično slabi udarac u okvir gola imao u 18. minuti preko Nikole Vlašića da bi minutu kasnije isti igrač poentirao za vodstvo Bijelih.

Andrija Balić je izveo korner, lopta se odbila do Vlašića koji neobranjivim volejem s ruba kaznenog prostora zabija za 1:0 svoje momčadi.

Nakon primljenog pogotka, Zagreb je nastavio s dominacijom. Kalinić je još jednom spasio Bijele kada je vršcima prstiju izbio udarac Ivana Ljubičića koji je išao pod gredu. Do kraja poluvremena Hajduk je uspio primiriti opasne goste i na odmor se otišlo s prednosti domaće momčadi.

Početak drugog dijela bio je puno slabiji od prvoga. Prvi udarac za oba sastava imao je Tudor tek u 60. minuti utakmice. Pokušali su ponovno Zagrebaši, no Kalinić je opet bio na mjestu, a novu veliku prigodu propustio je u 64. Boban koji nije uspio zahvatiti centaršut Josipa Jurendića.

Utakmica je u tim trenucima bila vrlo otvorena. Zagreb je bio bolji, a domaćini su se orijentirali na kontranapade. Dva put su Dominiku Livakoviću zaprijetili Balić i Dejan Mezga. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i igrači domaće momčadi mogli su započeti sa slavljem.

• narada10824.05.2015. u 10:23
    @ shadow, ok fala, Zaboravio sam na važnost kupa.
    narada108
  • Obrisan korisnik23.05.2015. u 22:44
    treba biti iskren i reći da je igra bila katastofa. Da na Poljudu Hajduk protiv bivšeg drugoligaša gdje je najpoznatiji igrač Lovro Medić igra bunker doma, da protivnik ima loptu u nogama i diktira igru i samo sreći ne zabije gol i ne pobjedi. uz ovakvi igru niti momčad iz San Marina ne možemo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.05.2015. u 21:25
    Split je u finalu Kupa izgubio od Dinama što znači da 4. u ligi isto ide u Europsku ligu, a Zagreb ima 43 boda tako da definitivno ne može prestić Hajduk, što znači da je Hajduk sigurno 4.
  • narada10823.05.2015. u 21:23
    nešto mi nije jasno, ko će mi objasniti? Hajduk ima 49 boda i igra još jednu utakmicu, Lokomotiva ima 45 boda i igra još dvje. Po mojem poznavanju matematike Lokomotiva može do 52 boda i preskočiti Hajduk, ili?? Kako onda mogu napisati da je Hajduk osigurao kvale za Euroligu?