MAXtv Prva liga, 35. kolo, 24.05.2015, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 5.000
Suci: Bruno Marić, Dražen Fejer, Dejan Berger
Junior Fernándes 60'
Dinamo

Jo osigurao Istri 1961 vrijedan bod protiv bezidejnog Dinama

Ante Dubravac • nedjelja, 24.05.2015.

U sklopu 35. kola MAXtv Prve lige nogometaši Istre 1961 su na svom stadionu dočekali aktualne prvake igrače Dinama. U poprilično nezanimljivoj utakmici s malo prilika Dinamo je došao u vodstvo preko Fernandesa da bi Jo postavio konačnih 1:1.

Nakon što su osigurali desetu uzastopnu titulu prvaka te uz dosta muke vratili Rabuzinovo sunce u Maksimir nogometaši Dinama gostovali su u Puli. Kao što je i najavio trener Zoran Mamić je na teren poslao od prve minute vrlo jaku momčad s nekoliko izmjena u odnosu na Kup. Umjesto kapetana Ademija u sredini terena je bio Goncalo dok su ispred njega i Machada svoja mjesta zauzeli Pjaca, Pavičić, Fernandes i u samoj špici Hodžić. S druge strane domaći strateg Igor Pamić je imao dosta problema s izostancima, a najveći problem mu je predstavljao nedostatak prvoga strijelca Dejana Radonjića.

U prvih 45 minuta gledatelji na Aldo Drosini su mogli vidjeti jednu poprilično nezanimljivu utakmicu u kojoj je Dinamo imao veći posjed lopte, ali Modri su bili potpuno bezidejni pa su domaćini bez većih problema čuvali svoju mrežu netaknutom.

Prvu ozbiljniju priliku gosti su imali u 39. minuti kada je Machado izveo udarac iz kuta s desne strane, na prvoj vratnici je dobro reagirao Hodžić čiji udarac glavom s crte čisti Hadžanović te spašava svoju momčad. Već u idućem napadu opasno prijeti i Fernandes međutim Brkić odlično reagira pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

U 51. minuti Pjaca se lijepo oslobodio svoga čuvara, ali Brkić hvata njegov udarac. Ipak devet minuta kasnije Dinamo je napokon našao put do pogotka. Hodžić je prošao po desnoj strani i pronašao Fernandesa koji iz blizine pogađa za 1:0.

Dvadeset minuta prije kraja velika pogreška Šimunovića koji je preslabo vratio loptu prema Eduardu, ona dolazi do Salanovića koji ipak nije precizan. Međutim nekoliko sekundi kasnije opet slaba reakcija gostujuće obrane, ovoga puta je Jo krenuo sam prema Eduardu i smireno pogodio za 1:1.

Do kraja susreta Dinamo je pokušavao doći do pobjede, ali domaćini su izborili jako vrijedan bod.

U posljednjem kolu Dinamo dočekuje Rijeku dok će Istra 1961 gostovati kod Zagreba.

• Obrisan korisnik24.05.2015. u 21:15
    kad sam ga prvi put vidio pisao sam da je to novi drpić. uostalom, samo ime jozo sve govori, glup momak!
  • Hrvoje199024.05.2015. u 20:54
    Baš to, momak je čudo. Da ovoliko kardinalnih grešaka radi...nije mi jasno da to neko tolerira. Kiks igrač, i ako u Dinamu išta misle napravit u toj europi, s ovakvon obranon ne mogu izać u novu sezonu. Aj Šifo stiže, al po meni jos jednog bržeg stopera triba dovest, koji je u stanju čitat igru... [više na forumu]