Juventus
Juventus 3:1(1:0) Napoli
Napoli

Josip Piršljin • subota, 23.05.2015.

U prvoj utakmici pretposljednjeg kola Serie A Juventus se pobjedom oprostio od svojih navijača za ovu sezonu. Kombinirani sastav Bianconera svladao je Napoli 3:1.

Niti Napoli nije uspio zaustaviti sjajno raspoložene nogometaše Juventusa u završnici sezone. Benitezov sastav htio je "ugrabiti" pobjedu protiv prvaka kako bi produžio nadu u drugo ili treće mjesto, no od toga neće biti ništa jer su domaći pobijedili 3:1. Hrvatski branič Ivan Strinić nije ulazio u igru.

Allegri je za ovu utakmicu na klupi odlučio ostaviti Bonuccija, Chiellinija, Pirla, Teveza, Vidala, Evru i Llorentea, dok je Benitez koristio gotovo najjaču postavu jer je ipak imao više motiva za osvajanje bodova od domaćina.

Prvaku, pobjedniku kupa i finalistu Lige prvaka lijepo je krenulo, već u 13. minuti Juve je došao do vodstva, a strijelac je preciznim udarcem bio Argentinac Pereyra. Mogli su Bianconeri povećati svoju prednost u 36. minuti poslije opasnog udarca Pogbe, no lopta je otišla malo iznad vratnice.

Napoli je do izjednačenja stigao u 50. minuti. Asamoah je u svom šesnaestercu igrao rukom, te je sudac dodijelio gostima penal. S bijele točke je pucao Insigne, obranio mu je Buffon, ali na odbijanac je naletio David Lopez i zatresao mrežu za 1:1.

Nakon toga Napoli je stvorio još nekoliko dobrih šansi i bio je u dobroj poziciji da preokrene na Stadionu Juventusa, ali u 77. minuti novo vodstvo Staroj dami donio je Sturaro. Odlično je "okrenuo" obranu Napolija i zabio za 2:1. U sudačkoj nadoknadi slavlje je potvrdio Pepe golom iz jedanaesterca, a prije toga Britos je zaradio crveni karton.

• KORISNIK 00724.05.2015. u 13:53
    Napoli jos nije izbacen iz trke za LP.ali za to mora Lazio obje zadnje izgubit,i Napoli bi dosao na 3.mjesto.gleda se medjusobni ogled Napoli-Lazio gdje je Napoli vec pobjedio 1-0 u Rimu