Genoa
Genoa 3:2(2:2) Inter
Inter

Josip Piršljin • subota, 23.05.2015.

Nogometaši Intera imali su priliku u zadnja dva kola spasiti razočaravajuću sezonu, ali nisu uspjeli izboriti nastup u Europskoj ligi. Genoa ih je pobijedila 3:2.

Aktualna sezona bit će jedna od najgorih u povijesti Nerazzurra. Inter je mogao još izboriti šesto mjesto, no neće biti ništa od toga jer ga je Genoa na stadionu Luigi Ferraris pobijedila 3:2 i tako sebi uvelike povećala šanse da sljedeće sezone izbori kontinentalno natjecanje.

Hrvatski veznjaci Mateo Kovačić i Marcelo Brozović bili su u početnoj postavi gostujućeg sastava s time da je Kovačić igrao cijelu utakmicu, a Brozović prepustio svoje mjesto Shaqiriju u 76. minuti.

Počelo je dobro za Mancinijevu momčad. U 19. minuti Inter je stupio u vodstvo nakon pogotka Icardija kojem je asistirao Hernanes. No, tu prednost Nerazzurri nisu dugo zadržali, pet minuta kasnije Genoa je izjednačila preko Pavolettija.

Palacio je bio precizan za 2:1 ubrzo nakon toga i činilo se kako će Inter na odmor s prednošću, no pred kraj prvog dijela novo je poravnanje domaćima donio Lestienne. U drugom poluvremenu bilo je dobrih prilika na obje strane, a minutu prije kraja pobjednika je odlučio Kucka i počelo je veliko slavlje u Genovi.