Simona Margetić • subota, 23.05.2015.

Završilo je i posljednje kolo sezone u francuskoj prvoj ligi, a najzanimljiviji su susret bili oni Monaca i Marseillea koji su se borili za treće mjesto. PSG je samo potvrdio već prije matematički osvojen naslov prvaka dok je na drugom mjestu ostao Lyon.

Momčad iz Kneževine do posljednjeg kola vodila je borbu s Marseilleom oko trećeg mjesta, a vrata je u subotnjoj utakmici ponovno zaključao Subašić te je Monaco svladao Lens s minimalnom razlikom. Osigurali su tako treće mjesto.

Pogodak je pao u 20. minuti, a precizan je bio Ferreira. Ušao je u kazneni prostor, pucao po sredini gola, a lopta se odbila od Lecomta. Priliku za povećanje vodstva imao je Martial s bijele točke u 48. minuti. Kone je igrao rukom, a sudac nije dvojio i pokazao na jedanaest metara. Neprecizan je na kraju bio Martial pa je susret završen s jednim pogotkom.

Marseille je na domaćem terenu pobijedio Bastiju i utakmicu završio bez primljenog pogotka. Rezultat na kraju utakmice bio je 3:0 za domaću momčad, a u tome im je pomogao i Djiku autogolom.

Poveli su u 14. minuti pogotkom Payeta koji je pucao iskosa u donji desni kut. Vodstvo im je povećao Djiku autogolom, a konačnih 3:0 postavio je Ocampos u 89. minuti. Proigrao je protivničke igrače i iz blizine pucao u lijevu stranu gola.

PSG je samo potvrdio naslov prvaka svladavši Reims s 3:2. Prvi je mrežu zatresao Cavani u 30. minuti. Petnaest minuta kasnije mrežu je zatresao i Rabiot. Mandi je tada smanjio vodstvo, ali ponovno se krajem utakmice posrećilo Cavaniju i zabio je za 3:2, no konačnih 3:2 postavio je Kiey. Lavovi su pak s 1:0 pobijedili Rennes u gostima, a pogodak je postigao N'Jie.

Bordeaux je na domaćem terenu porazio Montpellier rezultatom 2:1. Domaćini su poveli već u 9. minuti, a dvostruki strijelac je bio Rolan. Za protivnike je mrežu zatresao Bakar. Caen je također na domaćem travnjaku pobijedio Evian s 3:2. Pogađali su Bazile, dva puta, a Sougou je upisao autogol. Za Evian su krajem utakmice mrežu zatresli Sorlin i Sougou koji se iskupio za autogol.

Nantes je u gostima izgubio od Lensa s minimalnih 0:1, a pogodak je postigao Chavarria. Lille je svladao Metz rezultatom 4:1, a jedini pogodak za domaćine postigao je Palomino. Za Lille su pogađali Balmont, Gueye i dva puta Roux.

Saint Etienne dobio je Guingamp s 2:1, a za zeleno-bijele pogađao je Gradel dva puta. Pogodak za Guingamp postigao je Beauvue s bijele točke. Toulouse i Nica odigrali su 2:3. Za Nicu su pogađali Maupay i Bautheac dva puta, dok su za Toulouse to bili Ben Yederr i Trejo.

• Obrisan korisnik24.05.2015. u 10:44
    Bravo Suba, jedan od najboljih golmana ove sezone u čitavoj Europi, a pohvale i za obranu Monaca, toliko puta ne primiti gol možeš samo sa jako uigranom ekipom.