Flensburg nakon osam godina slavio u Hamburgu, Magdeburg izgubio korak

Davor Kovačević • nedjelja, 24.05.2015.

Poslije osam godina Flensburg je u sjevernonjemačkom derbiju svladao Hamburg u O2 areni i tako odmakao Magdeburgu koji je u Berlinu doživio poraz. Važnu pobjedu za očuvanje prvoligaškog statusa ostvario je Lemgo.

HSV Handball – SG Flensburg-Handewitt 20:24 (6:10)

Kao da nisu imali dosta pehova kroz sezonu, pa su se rukometašima Hamburga uoči gostovanja Flensburga dogodili novi. Otprije je zdravstveni karton bio pristojno popunjen, pa su se na njemu naknadno našli i vratar Bitter te Hens.

Naravno, ti su domaći problemi Flensburgu samo olakšali put do vrijedne pobjede u borbi za Ligu prvaka koju iz kola u kolu uspiju zakomplicirati. U Hamburgu nisu slavili još od 2007. godine, no i toj je tradiciji došao kraj. Koliko je Flensburgova obrana bila dobra, a Hamburgov napad tragičan pokazat će i podatak da su domaćini u razdoblju od desete minute pa sve do poluvremena postigli tek dva gola.

Uspio se nekako Hamburg s drugim poluvremenom približiti Flensburgu na dva gola (10:12), ali europski je prvak brzo umirio domaćine i odvajanjem na 22:15 učinio završnicu susreta mirnom i izvjesnom. Hansen, Mogensen i Jakobsson postigli su po pet pogodaka za Flensburg, a Mahe šest za HSV.

Füchse Berlin – SC Magdeburg 32:27 (16:14)

Možda i presudan poraz u borbi za Ligu prvaka doživio je Magdeburg. U Berlinu, kod rasterećenog Füchsea našao je na motiviranog i razigranog domaćina koji očito nema namjeru prijevremeno završiti svoju sezonu.

Od samog početka Magdeburg je hvatao zaostatak, a kada se on početkom drugog dijela prvi put popeo i na tri gola, krenuli su problemi. Lisice su otišle i na 25:20 pa uspjele neutralizirati završnu gostujuću prijetnju kada su Gladijatori stigli na 25:27.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Nenadić s devet golova, pratio je Igropulo sa sedam, a sve to Heinevetter i Stochl s deset zajedničkih obrana. Gebala i Weber s osam, odnosno sedam bili su najbolji kod Magdeburga, a Green i Quenstedt skupili su 11 obrana

SG BBM Bietigheim – HC Erlangen 24:26 (14:13)

Nikoga u 16 gostujućih utakmica Bundeslige ove sezone nije dobio Erlangen. Sve do gostovanja kod fenjeraša što je jednostavno bio imperativ za očuvanje nadanja o prvoligaškom životu Erlangena i sljedeće sezone.

Konačno su iz 17. pokušaja rukometaši Erlangena uspjeli izboriti gostujuću pobjedu makar će im ona teško pomoći u preskakanju dvije preostale prepreke. 10 minuta prije kraja utakmice domaćin je imao 21:19, a onda je krenula gostujuća serija od 5-0 u pet minuta za konačnu pobjedu.

Pobjedničku momčad su predvodili Rahmel i Link s po šest golova, po pet su puta pogodili Theilinger i Stranovsky, dok je kod Bietigheima daleko najbolji pojedinac bio Schäfer koji je mrežu tresao 12 puta.

MT Melsungen – FRISCH AUF! Göppingen 27:32 (14:15)

Ključan korak u borbi za peto mjesto koje će sigurno voditi u EHF kup napravili su rukometaši Göppingena. Melsungen je bio tu jedina prijetnja Göppingenu budući da se Füchse kao osvajač naslova EHF kupa riješio tih briga.

Do četiri boda prednosti, ali uz utakmicu više Göppingen je došao u samoj završnici susreta. Prvi put se značajnije odvojio početkom nastavka (22:18) da bi Melsugen deset minuta prije kraja bio samo na golu zaostatka (26:27). Od 49. pa do 59. minute domaćini su ostali bez gola, gosti zabili tri i utakmica je bila odlučena.

Kneule, Schiller i Kraus bio je trojac o kojem je ovisila igra Göppingena. Prva dvojica su zabila po sedam golova, Kraus je dodao šest, dok na golu nisu briljirali vratari s tek šest obrana. Müller je sa sedam golova predvodio Melsungen, vratari su skupili 13 obrana, a Marino Marić se nije upisivao u listu strijelaca.

TBV Lemgo – TSV Hannover-Burgdorf 27:23 (12:12)

Prvi od dva preostala domaća ispita položio je Lemgo. S velika dva boda protiv Hannovera odmaknuo se na dva boda od najugroženije zone, ali te bodove tek mora potvrditi u sljedećem kolu kada mu u goste dolazi HSV.

Iako su gosti iz Hannovera sigurni za ostanak u elitnom društvu, potrudili su se da domaćinu što više otežaju dolazak do vrijednih bodova. Posve izjednačena bila je cijela utakmica u kojoj je Lemgo najviše imao dva razlike sve do završne dvije minute kada je s dva vezana gola mogao odahnuti i proslaviti pobjedu.

Jedan od najzaslužnijih u domaćim redovima bio je Hornke s 11 golova, od kojih je devet bilo sa sedam metara, a svoj je obol dao i vratar Beutler s 15 uspješnih intervencija. Andreu Candau i Mirkulovski bili su peterostruki strijelci za Hannover kod kojega je Weber zaustavio osam udaraca.

TuS N-Lübbecke – Rhein-Neckar Löwen 25:27 (13:13)

Iako ih samo teorija drži u igri za naslov, rukometaši Löwena nisu ni tu teoriju htjeli prijevremeno, tri kola prije kraja, ugasiti. S druge strane, s dva vezana poraza Lübbecke se doveo u situaciju da mora tražiti bodove protiv Löwena, ali za potvrdu ostanka morat će ih potražiti u sljedeća dva kola.

Nije Lübbecke bio daleko od njih ni protiv Löwena koji je hvatao domaćine dobar dio utakmice. Lübbecke je u 43. minuti poveo s 19:17, a gosti u sedam minuta napravili serfiju 5-1 i preokrenuli rezultat u svoju korist i zadržali prednost do kraja utakmice

S osam golova Lavove je predvodio Gensheimer, a Rutschmann i Landin skupili 11, odnosno tri obrane. Schongart i Borozan su sa sedam golova bili prvi strijelci Lübbeckea, Drago Vuković sudjelovao je s tri gola, a Nikola Blažičko s 11 obrana.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913