Premijer liga - Liga za prvaka, 9. kolo, 24.05.2015.
Varaždin 1930 22:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe slavljem nad GRK Varaždinom osigurao sedmi uzastopni naslov hrvatskog viceprvaka

Zvonka Keliš • nedjelja, 24.05.2015.

Momčad Nexea u velikoj je borbi devetog kola Lige za prvaka, u Areni Varaždina, stigla do sigurnog slavlja nad domaćinom, ekipom GRK Varaždina 1930, te je tako osigurala novi naslov hrvatskog viceprvaka, kao i novi nastup u SEHA Gazprom ligi.

GRK Varaždin 1930 - Nexe 22:26 (9:13)

9. kolo Lige za prvaka
VARAŽDIN - Arena Varaždin, Gledatelja: 4000
Suci: Barle/Vučić

GRK Varaždin 1930: Špikić (11 obrana), Lončar; Šipić 2, Jeftić, Horvat 6, Kontrec 3, Vincek, I. Sršen 2, Vidaček, Kuduz 2, Tokić 1, Huđ 3, Batinović 1, D. Sršen 1, Herman, Marčec 1
Trener: Silvio Ivandija

Nexe: Lelić (11 obrana), Juzbašić; Gadža 1, Eter, Crnić, Mrđenović 2, Barišić-Jaman 3, Tomas, Kružić 2, Jurjević 4, Nuić 5, Božić Pavletić 4, Vegar 2, Oroz, Celebi 3, Herceg
Trener: Zdenko Kordi

Sedmerci: GRK Varaždin 1930: 4/7, Nexe: 3/3
Isključenja: GRK Varaždin 1930: 4 min.; Nexe: 6 min.

Hrvatski rukometni viceprvak u sklopu pretposljednjeg, devetog kola Lige za prvaka stigao je u goste GRK Varaždinu 1930 u susretu s kojim je odlučivao o hrvatskom broju dva te drugom hrvatskom predstavniku u nadolazećoj sezoni SEHA Gazprom lige. Nakon velike borbe u Areni Varaždin boljom se pokazala momčad Nexea koja je tako osvojila svoj sedmi uzastopni naslov hrvatskog viceprvaka. Pred obje momčadi još je, pak, jedno kolo do samog završetka sezone.

Velika borba od prve minute odvijala se na terenu varaždinske dvorane uz Dravu, a do minimalne prednosti u uvodnim minutama stiže hrvatski viceprvak. Do 14. minute Nexe, uz odličnu atmosferu u Varaždinu, osigurava vodstvo 6:3, no domaćin ni tada ne posustaje već pokušava sustići svog suparnika. Uspijeva tako smanjiti svoj zaostatak na minus dva, no na odmor ipak odlazi sa zaostatkom od četiri pogotka (9:13).

Nastavak susreta donosi i nastavak velike borbe na parketu varaždinske Arene. Dabrovi uspijevaju još jednom stići na minus dva (12:14), trude se i s 5-1 obranom s Ivanom Horvatom na prednjem, potom mijenjaju i u 4-2, no Nexe je siguran i koncentriran kako u napadu tako i u obrani te korača k sigurnom slavlju. Iako je u 42. minuti pozlilo treneru Nexea Zdenku Kordiju, isti se ubrzo pridiže te nastavlja voditi svoju momčad.

Nekoliko minuta kasnije teren iz redova Našičana zbog ozljede, i krvava lica, napušta Marin Vegar, no i on se, s povezom, vraća na teren. U narednim trenucima tako su sigurni hrvatski viceprvaci, a odvajaju se pogocima Tomislava Nuića i Tibora Jurjevića i na 20:15. Do samoga kraja Varaždin uspijeva još jednom smanjiti zaostatak, stići i na minus tri, no Nexe, sa manjom grupom svojih navijača, po isteku 60. minute slavi pobjedu 26:22 te obranu naslova hrvatskog viceprvaka.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Tomislav Nuić, Tibor Jurjević i Josip Božić Pavletić zabili su po četiri gola, Perica Lelić sakupio je 11 obrana, dok je najbolji kod GRK Varaždina 1930 bio Ivan Horvat sa šest golova, po tri su dodali Tin Kontrec i Vedran Huđ, a Matija Špikić zaustavio je 11 lopti.