Premijer liga - Liga za prvaka, 9. kolo, 23.05.2015.
Poreč 32:41 RK Zagreb
RK Zagreb

Obranović predvodio PPD Zagreb do novog uvjerljivog slavlja u domaćem prvenstvu

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • subota, 23.05.2015.

Momčad PPD Zagreba u devetom je kolu Lige za prvaka, kao gost na svom terenu Kutije šibica, zbog zamjene domaćinstva, upisala još jedno sigurno slavlje nad ekipom Poreča te je nastavila koračati k novom završetku domaćeg prvenstva bez ijednog upisanog poraza.

Poreč - PPD Zagreb 32:41 (15:22)

9. kolo Lige za prvaka
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja:100
Suci: Glavinić/Veraja (Metković)

Poreč: Sorić (3 obrane), Čarapina (6 obrana); Marić 9, Mataija, Gavrić, Thoss, Huljina 1, Krajinović, Perić, Jerković 9, Gudić 4, Pahanić 6, Rađaković 2, Kobetić 1
Trener: Saša Ilić

PPD Zagreb: Ivić (10 obrana), Jović (1 obrana); Radoš, Brozović 2, Stepančić 6, Šprem 2, Čorić 2, Raković 5, Horvat 3, Šušnja 2, T. Valčić 1, Obranović 10, Šehić, Vrdoljak 3, Medić 4, Kovačević 1
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Poreč: 1/1; PPD Zagreb: 3/3
Isključenja: Poreč: 2 min.; PPD Zagreb: 6 min.

Hrvatski rukometni prvak, po potvrdi obrane naslova ove srijede, okrenuo se ove subote i devetom kolu Lige za prvaka koje mu je u Kutiju šibica kao domaćina, zbog zamjene domaćinstva, dovelo ekipu Poreča. Zagrebaši su i u novom susretu pred svojim navijačima stigli do uvjerljivog slavlja, iako su se gosti iz Poreča trudili te su u uvodnim minutama susreta pružili dobar otpor. Do samoga kraja i podizanja novog trofeja osvajača Prvenstva Hrvatske PPD Zagrebu ostao je tek domaći dvoboj s Dubravom koji je na rasporedu sljedeće srijede.

Trener Veselin Vujović u susret je poslao Filipa Ivića među vratnice, dok su se u prvom napadu našli Zlatko Horvat, Luka Stepančić, Leon Šušnja, Sandro Obranović, Petar Medić i Antonijo Kovačević, a u sastavu nije bilo ozlijeđenih Josipa Valčića, Stipe Mandalinića, Domagoja Pavlovića, Maria Vuglača, Luke Šebetića, Ivana Stevanovića, kao ni Lovre Mihića, ali i Duška Čelice koji se nalazi na posudbi u Kataru, dok su time priliku u sastavu ponovno dobili Medić, Arian Jović i Jakov Vrdoljak, ali i Kristijan Radoš i Marko Šehić.

Borbeno je bilo od prve minute susreta kada Poreč pruža dobar otpor hrvatskom prvaku. Uspio je tako u petoj minuti i preokrenuti rezultat u svoju korist te povesti 4:3 nakon čega slijedi nova igra pogodak za pogodak. Do desete minute PPD Zagreb sigurno vraća svoje vodstvo te se ubrzo zatim, serijom pogodaka, odvaja na 13:8 te se do odlaska na odmor odvaja na 22:15.

U nastavku Poreč i dalje pokušava pronaći rješenje za svog suparnika, i dalje se trudi s 5-1 obranom, uspijeva se i približiti na minus pet (20:25), no Vujovićevi momci ubrzo se vraćaju na uvjerljivih +7. Poreč ni tada ne posustaje te pokušava smanjiti svoj zaostatak, još jednom se približava na minus pet, no Zagrebaši sigurno čuvaju svoju prednost. Odlaze tako na 33:25 i 39:30 da bi na kraju slavili s uvjerljivih 41:32.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Sandro Obranović s deset postignutih pogodaka, šest je dodao Luka Stepančić, pet Luka Raković, Filip Ivić sakupio je deset obrana, Arian Jović jednu, dok su najbolji kod Poreča bili Ante Marić i Srećko Jerković s po devet golova, Krunoslav Pahanić zabio je njih šest, Goran Čarapina zaustavio je šest lopti, a Marin Sorić tri.