Josip Piršljin • nedjelja, 31.05.2015.

U posljednjem kolu Serie A odlučivalo se o mjestima u europskim natjecanjima. U vrlo uzbudljivoj utakmicu treće mjesto je osigurao Lazio, a Brozovićev gol nije pomogao Interu da dođe do Europe.

Napoli je imao priliku pobjedom nad Lazijem doći do trećeg mjesta na tablici i igrati u play-offu Lige prvaka sljedeće sezone, no nije u tome uspio. Na San Paolu je bilo vrlo uzbudljivo i domaći su imali jedanaesterac za 3:2 pred kraj, no na kraju su ipak izgubili 4:2.

Gosti iz Rima su imali sjajnu poziciju na poluvremenu, vodili su 2:0 pogocima Parola i Candreve, ali sredinom nastavka sve se promijenilo. Higuain je s dva pogotka izjednačio na 2:2, a Laziju je isključen Parolo. Potom je crveni karton dobio i Ghoulam u Napoliju, no domaći su malo kasnije imali sjajnu priliku za pobjedu.

Higuain je pucao s 11 metara, ali Argentinac nije uspio dovršiti hat-trick i osigurati svojima veliko slavlje. Pucao je preko gola, a Lazio je do kraja zabio još dva gola, strijelci su bili Onazi i Klose. Hrvatski branič Ivan Strinić ostao je na klupi.

Inter je imao neke male šanse da "dograbi" Europsku ligu, no neće biti ništa od toga, ali Brozoviću će utakmica s Empolijem ostati u lijepom sjećanju jer je na njoj zabio svoj prvi gol za Nerazzurre. Pogodio je u 70. minuti za 3:2, a konačan rezultat bio je 4:3 za Inter.

Prije bivšeg veznjaka Dinama strijelci su bili Palacio i Icardi kojem je asistirao Kovačić, a potom su gosti izjednačili preko Mchedlidzea i Pucciarellija. Icardi je kasnije zabio za 4:2, a poraz Empolija ublažio je Mchedlidze. Brozović je igrao cijelu utakmicu, a Kovačić do 83. minute.

Svoj prvi gol za Fiorentinu zabio je Milan Badelj. Hrvatski veznjak je bio precizan u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je postavio konačnih 3:0 protiv Chieva, prije njega strijelci su bili Iličić i Bernardeschi. Badelj je odigrao cijelu utakmicu, a Bagadur je bio na klupi.

S obzirom da Genoa nije dobila UEFA licencu za sljedeću sezonu, i sedmo mjesto na tablici nosilo je kvalifikacije za Europsku ligu, a do njega je došla Sampdoria remijem protiv Parme. Strijelci za genovsku momčad bili su Romagnoli i De Silvestri, a za novog drugoligaša Palladino i Varela.

U ostalim utakmicama Roma je sezonu završila porazom 2:1 do Palerma za kojeg nije nastupio Jajalo, a Sassuolo je svladao Genou 3:1 uz svih 90 minuta Vrsaljka. Torino je bio uvjerljiv protiv Cesene (5:0), a Cagliari je svladao Udinese 4:3. Čop je igrao od 58. minute, a Perica prvo poluvrijeme. Bubnjić i Prtajin su ostali na klupi Udinesea.