THW Kiel s teška dva boda u Burgdorfu rezervirao 20. naslov prvaka Njemačke

Davor Kovačević • srijeda, 03.06.2015.

Teškom pobjedom kod Hannover-Burgdorfa rukometaši Kiela praktički su obranili naslov prvaka Njemačke, a glavnu ulogu u naslova vrijednoj pobjedi igrao je Domagoj Duvnjak, koji će nakon Hamburga u sezoni 2010./2011. osvojiti svoj drugi naslov u Njemačkoj.

Zbog ranije i očekivane pobjede Löwena nad Friesehneimom, matematička potvrda pričekat će posljednje kolo, ali slavlje na kraju utakmice reklo je sve, pa možemo i mi makar se sve znalo i puno ranije. Turnverein Hassee-Winterbek Kiel novi je stari rukometni prvak Njemačke. Ukupno jubliarni 20. put i četvrti u nizu. Da u petak Kiel pred svojim navijačima ne podigne pehar prvaka Njemačke morao bi izgubiti od Lemga, a u isto vrijeme Löwen u gostima pobijediti Magdeburg barem s 20-ak golova razlike. Takve se stvari u realnosti ipak ne događaju. Prva čak i ne bi bilo svjetsko čudo, ali druga bi jer je Magdeburg četvrta ekipa Njemačke.

Dugo je Kiel kod 12-plasirane ekipe Bundeslige izgledao kao momčad koja je već interno proslavila naslov i koja je prijevremeno otišla na godišnji odmor. Od početnog vodstva 2:1 Zebre su bez gola ostale pet minuta, a kasnije u 18. minuti domaćini su ih ostavili sedam koraka iza sebe (5:12).

Preokret je krenuo kada je krenuo i Domagoj Duvnjak. I ne samo trpajući u domaću mrežu, već i pokazujući suigračima i svima prisutnima kakav pristup treba biti i na samom kraju sezone. Bacajući se za loptom prilikom čega je gotovo ostao i bez zuba, ali let je završio sretno, s ulovom. Obrambena formacija 3-2-1 u kojoj je Duvnjak bio najistureniji čovjek koji je krao lopte i bio latentna opasnost za napade Hannovera spasila je Kiel u posljednjim trenucima utakmice, kao i golman Palicka obranom sedmerca.

Nije Kiel briljirao, kao ni u Ligi prvaka, primao je svakakve golove, primjerice dva u dvije minute s igračem više pri kraju utakmice, pa krađom domaćeg Andreua Weinholdu što će završiti među najsmješnijim trenucima cijele sezone, ali nakon 60 minuta u zagrljaju su na parketu slavili igrači u bijelo-crnim dresovima. Dva dana nakon svog 27. rođendana, Domagoj Duvnjak poklonio si je najljepši poklon, drugu titulu prvaka Njemačke (2011. s Hamburgom) u koju je ugradio pet golova, najviše među svim Zebrama koje će u posljednjem kolu s Lemgom imati priliku proslaviti naslov na pravi način, s vlastitim navijačima.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913