MAXtv Prva liga, 5. kolo, 10.08.2015, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović., Goran Pataki, Dejan Berger
Tomislav Kiš 11'
Andrija Balić 78'
Hajduk

Niko Rukavina • ponedjeljak, 10.08.2015.

Nogometaši Hajduka svladali su Lokomotivu u vrlo zanimljivoj utakmici na neugodnom gostovanju u Kranjčevićevoj i došli do prve prvenstvene pobjede s kojom su skočili na šesto mjesto. Splićani su bili bolji veći dio susreta, ali su na kraju umalo ostali bez tri boda.

Desetkovani Hajduk, koji je protiv Lokomotive u Zagrebu nastupio bez osmorice igrača, odigrao je vrlo dobru utakmicu i došao do pobjede koju je skoro ispustio u završnici utakmice kada je primio pogodak, a sudac Ante Vučemilović nije svirao sumnjivi kontakt između Frana Tudora i Jana Doležala.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, Hajduk je poveo u 11. minuti. Lopta je došla do Tomislava Kiša koji se izborio za udarac, a lopta se odbila od Karla Bartoleca i prebacila Olivera Zeleniku za rano vodstvo Bijelih.

Hajduk je u prvom dijelu bio bolja i konkretnija ekipa na terenu. Povećanje vodstva Splićanima su opasnim udarcima mogli donijeti Mijo Caktaš u 24. i Kiš u 30. minuti utakmice.

Lokomotiva je u tim trenucima bila u podređenom položaju, no domaćini su uspjeli stvoriti jednu matnu prigodu kada je Petar Mišić izbio sam pred Lovre Kalinića, ali je golman Bijelih pravovremenim istrčavanjem uspio sačuvati svoja vrata.

Nastavak utakmice otvoren je pokušajem Marka Kolara, a na drugoj strani ubrzo je zaprijetio Nikola Vlašić udarcem s ruba kaznenog prostora. Tri minute kasnije, Kiš je zapucao stopostotnu šansu. Odličnom loptom izbacio ga je Tino Sven Sušić, mladi napadač Hajduka imao je i usamljenog Caktaša lijevo od sebe, ali se odlučio na snažan udarac ravno u Zeleniku.

Zaprijetila je ponovno Lokomotiva, Karlo Bručić je centrirao, a udarac glavom Mirka Marića obranio je Kalinić. Ante Čačić u 62. minuti u igru je ubacio nesretnog Damira Šovšića koji je već tri minute kasnije morao napustiti travnjak zbog ozljede.

Hajduk je u 78. minuti došao na milimetar do pobjede nakon sjajne akcije koju je „rutinski“ završio odlični Andrija Balić za 2:0 Bijelih.

U sljedećim minutama na obje strane zaprijetili su Caktaš i Doležal, da bi Lokomotiva došla do smanjenja vodstva u 89. minuti preko Kolara koji je realizirao asistenciju Doležala.

U sljedećoj minuti Doležal je srušen u Hajdukovom kaznenom prostoru, ali sudac Vučemilović se nije oglasio te je Hajduk na kraju upisao zasluženu, ali teško izborenu pobjedu protiv neugodnih Lokosa.

U sljedećem kolu Hajduk igra Jadranski derbi na Rujevici, dok Lokomotiva gostuje kod Osijeka.

• Dalmatino_Th12.08.2015. u 00:29
    Nakon lošeg starta prvenstva i postpnog jačanja Hajduka, kako u igračkom, tako i u stručnom, organizacijskom i financijskom smislu, uvukao se strah među konkurentske navijače koji sada iracionalno i vođeni strahom, napadaju Hajduka.
    Dalmatino_Th
  • Obrisan korisnik11.08.2015. u 12:51
    Minus bojna je ipak prevladala, ne preostaje ništa drugo nego čekati grešku u Dinamovu korist koja će doći skoro, vjerujem već u sljedećem kolu kad protiv Splita bude trebalo povući. Tad će kmečavci s juga doć na svoje, a ovi će pak diplomatski komentirati nešto sasvim deseto kao i inače kad su... [više na forumu]
  • vjesu11.08.2015. u 09:44
    Igrala se jucer stvarno ok utakmica za ono sto smo navikli od HNL...a ovdje se samo prica o glupostima. Jadno! Nije ni sportnet rasprava vise sto je nekad bila...
    vjesu
  • Obrisan korisnik11.08.2015. u 08:55
    Zafrkavam se na račun nadaleko poznate južnjačke dosljednosti. Nisam navijač ajduka, dapače baš zbog te kratke pameti ih i ne simpatiziram nešto.Ali drago mi je da i drugi tako misle
  • Obrisan korisnik11.08.2015. u 05:56
    I bez sudaca, i bez miliona, Dalmacija dat će šampiona! Bolje drugi s bilima nego prvi s crnima!