Borna Rupnik • subota, 29.08.2015.

Nogometaši Kölna pridružili su se Wolfsburgu na vrhu bundesligaškog poretka, a pobjede su ubilježili još Ingolstadt, Mainz i Eintracht.

S Iličevićem od prve do zadnje minute te s Olićem na klupi, HSV je vodio kod Kölna golom Holtbyja s početka drugog poluvremena, a poravnao je Austrijanac Hosiner 15 minuta prije kraja, nedugo nakon svog ulaska s klupe.

Samo nekoliko minuta poslije, Spahić je isključen, a domaćin je dobio priliku s bijele točke, koju Modeste nije propustio za sva tri boda i priključak s vodećim Wolfsburgom.

Novi prvoligaš Ingolstadt slavio je 1:0 kod sudionika Europske lige, Augsburga, a čovjek odluke postao je Australac Leckie u 63. minuti, lijepo pogodivši bliže rašlje.

Eintracht je uvjerljivo slavio u Stuttgartu, a prvi pogodak za goste iz Frankfurta postigao je domaći igrač Hlousek, poslavši loptu u vlastitu mrežu. Izjednačio je Didavi, ali je još prije odlaska na odmor Castaignos vratio prednost Eintrachtu.

U nastavku je Seferović povisio na 3:1 iz kaznenog udarca nakon isključenja vratara Tytona, a konačnih 4:1 postavio je Castaignos svojim drugim golom, u samoj završnici utakmice.

Uvjerljiv je bio i Mainz pred svojim navijačima protiv Hannovera (3:0), a japanski napadač Muto svoja je dva gola postigao u prvom dijelu. Treći je dodao Malli početkom drugog. Utakmicu bez golova odigrali su Darmstadt i Hoffenheim.