Sportnet • nedjelja, 30.08.2015.

Momčad Thomasa Tuchela nastavila je niz pobjeda i u trećem kolu Bundeslige, dok najugodnije iznenađenje prošle sezone Borussia Mönchengladbach još ne zna za bodove u novoj sezoni.

Pobjedama Borussije Dortmund i Werdera iz Bremena kompletirano je treće kolo nove sezone Bundeslige. Nakon trećeg kola na prvom mjestu zbog bolje gol-razlike ostaje Borussia Dortmund, dok na posljednjem mjestu nalazi se isto Borussia, ali ona iz Mönchengladbacha.

Odličnu utakmicu s puno prilika odigrali su Borussia Dortmund i Hertha u kojoj do pobjede od 3:1 stigla momčad Borussije. Prvu pravu priliku imala je Hertha kada se je Genki Haraguchi sjurio sam pred vratara, ali Japanac je oklijevao te ga je stigao Mats Hummels koji je otklonio opasnost.

Borussia je do vodstva stigla u 27. minuti nakon ubačaja Shinjija Kagawe, najviši u skoku je bio stoper Hummels koji postiže pogodak glavom. S vodstvom domaćina od 1:0 otišlo se i na odmor.

Do vodstva od 2:0 Borussia stiže 52. minuti kada je Matthias Ginter odlično ubacio loptu u peterac gdje bez većih problema pogodak postiže Pierre-Emerick Aubameyang. Isti igrač sjajno je u 56. minuti opalio s 20 metara, ali malo preko okvira vrata.

U 72. minuti veliku priliku opet je imala momčad Borussije, kada je nakon neopreznosti vratara Thomasa Krafta i Alexandera Baumjohanssona loptu presjekao Kagawa te uputio udarac prema praznim vratima s dvadesetak metara, ali otišlo je malo pored gola.

Samo tri minute kasnije nova velika prilika za Borussiju, Henrih Mhitarjan odlično je pronašao Marca Reusa koji puca malo pored vrata.

U 78. minuti Hertha je uspjela smanjiti rezultat nakon udarca Vladimira Daride, vratar Roman Burki odbio je loptu točno na nogu Salomona Kalou. Ovaj pogodak je i prvi pogodak kojeg je Borussia primila u novoj sezoni Bundeslige.

Do konačnih 3:1 Borussia je stigla u posljednjim trenucima utakmice kada je malonogometnu akciju u šesnaestercu završio Aubameyang.

Do svoje prve pobjede u novoj sezoni stigla je momčad Werdera iz Bremena nakon što su rezultatom od 2:1 pobijedili momčad Borussije iz Mönchengladbacha. Prvi pogodak na utakmici pao je iz kaznenog udarca nakon što je Marvin Schulz neoprezno sapleo Anthonyja Ujaha. Siguran izvođač bio je Aron Johannsson.

Gladbach je uspio poravnati rezultat pred kraj prvog poluvremena kada je Lars Stindl uspio iskoristiti neodlučnost u obrani Werdera te poslati loptu iz Felixa Wiedwalda. Werder je ponovno u vodstvo stigao u 53. minuti nakon ubačaja iz kornera najviši je u skoku je bio Jannik Vestergaard koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Werder je imao priliku i za 3:1 iz kaznenog udarca, kojeg je izborio nakon što je Granit Xhaka visoku podigao nogu u šesnaestercu poslije ubačaja iz kornera. Tu je dobio drugi žuti karton zbog kojeg je morao napustiti igru. Ovaj put loptu na bijelu točku postavlja Felix Kroos, ali nije bio precizan, udarac je otišao malo pored desne stative.