Branimir Korać • ponedjeljak, 31.08.2015.

Nedjeljni program u Serie A protekao je u znaku velikog derbija između Rome i Juventusa, no još nekoliko susreta u večernjem dijelu programa pobudilo je pozornost...

Nakon visokog poraza u Leverkusenu u uzvratnom susretu četvrtog pretkola Lige prvaka, Lazio je doživio katastrofu i na gostovanju u Veroni gdje ga je pregazio Chievo s visokih 4:0. Piolijeva momčad već u prvom poluvremenu došla je na rub poraza nakon što je Chievo poveo s 3:0 golovima Meggiorinija, Paloschija i Birse. Na odmoru je gostujući strateg pokušao izmjenama promijeniti situaciju na travnjaku, posljednju je povukao već u 60. minuti, a u 68. Paloschi je samo potvrdio slavlje Chieva golom za 4:0.

Druga momčad iz Verone nije bila toliko uspješna. Genoa je na svom travnjaku slavila s 2:0 i to uz odličan nastup. Do pogodaka je došla u drugom poluvremenu preko Pavolettija i Gakpea.

Inter je stigao do sretne pobjede i u drugom kolu nakon što je u prvom kolu Stevan Jovetić zabio u samom finišu. Isto je napravio i protiv Carpija kojeg je svladao s 2:1, a Jovetić je zabio prvo u 31. minuti, a onda u 89. iz penala. U međuvremenu je u 81. Di Gaudio zabio za 1:1. Marcelo Brozović igrao je kod gostiju do 85. minute, a Igor Bubnjić kod domaćina cijelu utakmicu.

Napoli je na svom stadionu ispustio pobjedu protiv Sampdorije. Momčad iz Napulja vodila je 2:0 golovima Gonzala Higuaina u 39. minuti da bi u drugom dijelu u svega dvije minute (58. i 59.) Eder poravnao na konačnih 2:2. Ivan Strinić nije ulazio u igru.

Palermo je u gostima stigao do minimalne pobjede kod Udinesea s 1:0. Nakon što je iznenadio u prvom kolu kod Juventusa, Udinese je na svom travnjaku pokleknuo i to ranim golom Rigonea već iz osme minute. Zadnjih 20 minuta Palermo je igrao bez isključenog Strune, a Mato Jajalo igrao je cijelu utakmicu.

?Fiorentina je poražena u gostima kod Torina s 3:1 iako je do 68. minute imala vodstvo. Donio joj ga je već u desetoj minuti Alonso, ali Moretti, Quagliarella i Baselli donijeli su preokret. Nikola Kalinić igrao je cijelu utakmicu za goste dok je Ante Rebić ušao u 76. minuti umjesto Gilberta.

Domaću pobjedu upisala je Atalanta protiv Frosinonea rezultatom 2:0. Stendardo i Gomez bili su ljudi koji su joj donijeli pobjedu.