Branimir Korać • ponedjeljak, 31.08.2015.

Odličan susret u Sevilli završen je pobjedom madridskog Atletica, a Valencia na svom stadionu nije uspjela doći do tri boda protiv Deportiva...

Valencia je novu sezonu otvorila s dva remija. Nakon mršavih 0:0 s gostovanja kod Rayo Vallecana, na Mestalli je odigrala tek 1:1 protiv Deportiva.

Gosti iz La Corune imaju identičan učinak samo što su oni u prvom kolu igrali protiv Real Sociedada. U ovom dvoboju gosti su poveli u 38. minuti golom Lucasa Pereza, ali na samom kraju prvog dijela Alvaro Negredo poravnava na konačnih 1:1. U drugom dijelu rezultatskih promjena nije bilo, no bilo je brojčanih s obzirom da je Valencia u 84. minuti ostala bez isključenog Barragana.

Getafe je ubilježio domaći poraz od Granade s 2:1 u susretu u kojem su gosti iskoristili bolju igru u prvom poluvremenu. El Arabi i Success odveli su goste do prednosti nakon pola sata igre, u drugom dijelu uslijedio je pritisak Getafea i smanjenje preko Lafite u 80. minuti, ali nedovoljno za potpuni povratak.

Ivan Kelava ostao je na klupi gostiju.

Najzanimljiviji dvoboj dana igran je u Sevilli gdje je madridski Atletico fantastičnom igrom slomio otpor domaćina i visoko slavio s 3:0.

Madriđani su odlično stajali na terenu i u sjajnoj utakmici s tri lijepa pogotka došli su do pobjede.

Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Koke je doveo goste u vodstvo da bi u zadnjih 15 minuta Atletico rezultatski potukao domaćina. Prvo je Gabi zabio za 2:0 nakon što se lopta odbila od leđa Krychowiaka, a zatim je krasnim golom na 3:0 povisio Jackson Martinez. Mogao je krasan pogodak postići i Griezmann, no pogodio je vratnicu.