Borna Rupnik • subota, 12.09.2015.

Momčad Valencije ubilježila je u subotu prvu ovosezonsku ligašku pobjedu, Sporting iz Gijona prvi poraz, a Barcelona je odnijela sva tri boda i s Vicente Calderona.

Sporting iz Gijona i Valencia u međusobni su ogled ušli s po dva remija u prva dva kola Primere, a subotnji je susret presudio jedan pogodak, postignut u sudačkoj nadoknadi.

Do 91. minute, naime, na semaforu je stajalo 0:0, a tada je Zakaria Bakkali uspio ubaciti pred gol, dok je Paco Alcacer glavom proslijedio loptu u mrežu za sva tri boda Šišmiša.

U završnim sekundama dvoboja Antonio Sanabria mogao je još stići spasiti domaćina poraza, no Valencijin vratar Jaume Domenech dobro je odradio svoj posao.

U udarnoj postavi Sportinga zaigrao je Alen Halilović, a u 70. minuti zamijenio ga je Miguel Guerrero.

Barcelona je preokretom slavila na Vicente Calderonu (2:1), u dvoboju koji je Messi započeo na klupi, u kojemu se opet ozlijedio Vermaelen i u kojemu su s obje strane tražili kaznene udarce zbog igranja rukom.

Nakon uvodne šanse Torresa, Katalonci su uglavnom uspjeli preuzeti kontrolu nad igrom, ali Atletico nije bio bezopasan.

Rakitić je testirao vratara Oblaka u 15. minuti, a Torres je samo dvije minute poslije opet pucao preko gola. Potom je Rakitić ubacio iz kornera, a Oblak i prečka spasili su Atletico na pokušaj Suareza. Šansu je u završnici prvog dijela imao i Neymar, ali nije je uspio realizirati.

Pogoci su padali u drugom poluvremenu, a poveo je domaćin u 51. minuti, kada je Torres pobjegao obrani Barcelone i od vratnice pogodio za 1:0. Na izjednačenje se čekalo samo četiri minute, a Neymar je izvrsno pogodio rašlje iz slobodnog udarca.

Luis Enrique poslao je Messija na teren u 60. minuti, umjesto Rakitića, a Argentinac se zahvalio pobjedonosnim golom u 77. minuti dvoboja, nakon akcije Albe i Suareza.

U posljednjem susretu dana Betis je svladao Real Sociedad 1:0 golom Castra iz 41. minute, premda je od samog kraja prvog poluvremena igrao s igračem manje zbog drugog žutog kartona pokazanog Petrosu.