Branimir Korać • nedjelja, 13.09.2015.

Nedjeljni program u Primeri donio je tri efikasna susreta i dvoboj bez pogodaka između Malage i Eibara u kojem je na travnjaku bio i Duje Čop...

Najefikasniji dvoboj nedjeljnog dijela programa u Primeri odigrali su u Vigu Celta i Las Palmas, a viđeno je čak šest pogodaka. Pobjednika na kraju nije bilo, a nezadovoljniji može biti domaćin koji je imao dva puta prednost od dva gola.

Celti nije pomogla niti činjenica da je Las Palmas od 11. minute igrao bez isključenog Javija Varasa koji je u 16 metara srušio Iaga Aspasa zaradio isključenje i pomogao domaćinu da dođe do vodstva. Strijelac je bio Fabian Orellana.

Kada je Daniel Wass u 18. minuti povisio na 2:0, mirisalo je na visok poraz gostiju, ali nije bilo tako. Araujo je smanjio u 23. minuti na 2:1, Nolito na početku drugog dijela vratio na dva razlike, ali u nastavku Araujo i Simon poravnavaju na 3:3 za bod gostiju.

Malaga je upisala još jedan remi i još uvijek je bez pobjede. Na svom travnjaku očekivala je pobjedu protiv Eibara, ali susret je završio bez pogodaka.

Duje Čop igrao je od 68. minute umjesto Juana Carlosa, ali nije uspio donijeti ono potrebno za pobjedu.

Nakon dva startna poraza, do prve pobjede u novom prvenstvu stigao je Athletic Bilbao koji je na San Mamesu bio bolji od Getafea s 3:1.

Bolji i opasniji domaćin stigao je do pobjede predvođen Aritzom Adurizom koji je postigao dva pogotka dok je jedan djelo Raula Garcije. Emiliano Velazquez bio je jedini strijelac za goste.

U prvom susretu dana Granada je s Ivanom Kelavom na klupi poražena na svom stadionu od Villarreala s 3:1.

Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, strijelci za Villarreal bili su Trigueros, Bakambu i Samuel dok je Rico zabio za domaćina.