MAXtv Prva liga, 9. kolo, 13.09.2015, 19:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 3012
Roman Bezjak 9'
Rijeka

Ranim golom Romana Bezjaka Riječani do tri boda u gostima kod Istre 1961

Branimir Korać • nedjelja, 13.09.2015.

Rijeka je stigla do nove prvenstvene pobjede i slavljem u Puli pokazala je da polako hvata pobjednički zamah. Kekova momčad stigla je do trećeg slavlja u nizu i zasjela je na drugu poziciju odmah iza Dinama...

Nakon pobjeda protiv Splita i Osijeka, Rijeka je stigla do trećeg uzastopnog slavlja. U Puli je svladala Istru 1961 s minimalnih 1:0 čime je ostala na dva boda iza Dinama.

Puljani su na svom stadionu stvorili dosta problema Dinamu i svladali Hajduk, ali Riječani su bili oprezniji, rano su poveli i sačuvali vodstvo.

Počelo je s dvije prilike na svakoj strani, prvo je Kasalica zaprijetio i umalo kaznio lošu reakciju obrane gostiju, a zatim je Iveša spašavao nakon pokušaja Tomasova.

Bila je to uvertira u pogodak koji je došao u devetoj minuti. Maleš je bio inicijator napada gostiju osvojenom loptom, u konačnici je Močinić lijepo proigrao Tomasova, ovaj ubacio u kazneni prostor gdje Roman Bezjak iz blizine zabija za vodstvo.

Ništa se nije događđalo do 21. minute kada Rijeka ponovno prijeti. Tomasov je pokušao atraktivno s ruba 16 metara, međutim njegov udarac nije bio precizan i promjene nije bilo.

Susret nije obilovao prilikama, igralo se borbeno na obje strane, ali one velike prijetnje su manje-više izostale.

U drugi dio ušlo se u sličnom ritmu, igralo se većinom na sredini terena, a do kraja susreta Rijeka je pokušavala dalekometnim pokušajima Radoševića i Močinića, a Vargića je pokušao na drugoj strani u završnici iznenaditi Kasalica.

Iako Riječani nisu briljirali, uzeli su tri boda i to je ono što će pamtiti iz ovog susreta.