MAXtv Prva liga, 9. kolo, 12.09.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 570
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb)
Slaven Belupo
Muzafer Ejupi 9'
1:1(1:0) Split
Ivan Pešić 52'
Split

Slaven Belupo i Split podijelili bodove u Koprivnici, po isključenje na svakoj strani

Iz Koprivnice:Simona Margetić • subota, 12.09.2015.

Susret Slaven Belupa i Splita na Gradskom stadionu u Koprivnici bio je sve samo ne dosadan. Farmaceuti su poveli u ranoj fazi utakmice, pokazali lijepu igru, da bi Splićani izjednačili u početkom drugog poluvremena, a obje momčadi susret završile s igračem manje.

Dino Špehar
25'
99
Nemanja Bilbija
84'
22
Marko Pervan
90'
Zoran Vulić

Farmaceuti su sjajno otvorili utakmicu, prešli u vodstvo vrlo rano i sve je izgledalo kako Split neće biti previše uspješan. Priča se promijenila u drugom dijelu susreta, a poluvrijeme je očito nešto promijenilo u svlačionici gostujuće momčadi.

Poveli su u 8. minuti, a precizan je na ubačaj Ozobića bio Ejupi i iskosa pogodio protivničku mrežu. No, samo tri minute kasnije Splićani su ozbiljno zaprijetili Rozmanu na vratima. Blagojević je pucao s velike udaljenosti, a lopta je otišla nekoliko centimetara s vanjske strane pa je domaća mreža ipak ostala netaknuta.

Sjajnu akciju zamislili su Farmaceuti u 22. minuti. Paracki je loptu poslao Štiglecu na drugu stranu, a ovaj ju je usmjerio Ejupiju, no Zagorac nije imao posla jer je Ejupi pao. Pokušavali su i Splićani, no obrana domaće momčadi nije dopustila izjednačenje sve do početka drugog poluvremena.

Splićani su u drugom dijelu susreta promijenili smjer utakmice. Izjednačili su preko Špehara koji je dodao Pešiću, a ovaj je pronašao rupu u obrani i poravnao rezultat. Iako su Splićani pokazali bolju igru, Slaven Belupo imao je sjajnu priliku za ponovno vodstvo u 71. minuti.

Vidović je srušio Ozobića, nakon čega je sudac dosudio slobodan udarac. Ozobić ga je izveo, a lopta je otišla malo pored vratnice. Minutu nakon propalog pokušaja počela je prava drama na sredini terena. Mikulić je zbog grubog starta na Špeharu dobio crveni karton i morao je u svlačionicu, a zatim je krenulo naguravanje. Split je tada ostao bez Blagojevića koji je isto morao u svlačionicu, a susret je završio s 1:1.