MAXtv Prva liga, 9. kolo, 12.09.2015, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6237

Mihaela Bradovski • subota, 12.09.2015.

U drugom subotnjem susretu devetog kola MAXtv Prve lige Hajduk je na Poljudu svladao momčad Zagreba s 1:0 čime je Zagreb ostao posljednji sa samo tri osvojena boda, a Hajduk je došao na tri boda zaostatka za Dinamom...

Anto Gudelj
55'
29
Edin Šehić
55'

Dražen Medić

Zagreb nije uspio doći do prve ovosezonske pobjede. Na Poljudu je igrao protiv Hajduka i ubilježio minimalan poraz 1:0 pogotkom Mije Caktaša iz prvog dijela. U drugom poluvremenu Matias Šulc fantastičnim volejom zatresao je gredu.

Hajduk je bio nešto bolji protivnik i zasluženo je slavio, a susret je bio onakav kakav je Damir Burić i očekivao. Najavljivao je da njegovi igrači neće imati lagan posao, bez obzira što je Zagreb trenutno posljednji na ljestvici.

Od početka susreta domaćin je imao kontrolu i loptu više u nogama, ali Hajdukove prijetnje dolazile su ponajprije udarcima iz daljine koji nisu pronašli put do mreže.

Ipak u 20. minuti Hajduk dolazi do vodstva pogotkom Caktaša. Milić je pokušao, lopta je došla do Caktaša na rubu peterca, a on ju je skrenuo u mrežu Livakovića.

Pola sata trebalo je Zagrebu da se prvi puta pojavi pred golom Kalinića, ali Gabrijel Boban loše je reagirao i kontranapad završio slabim udarcem prema suprotnom kutu.

U drugom dijelu Splićani su imali veću želju nego kvalitetu nastupa, puno se griješilo na obje strane, a u zadnjih 20 minuta gosti su se otvorili i krenuli po poravnanje.

U 72. minuti Milić je spriječio potencijalno opasnu situaciju zaustavivši u prodoru Medića, dosuđen je slobodni udarac na 20 metara, a Stepčić je bio malo neprecizan.

Deset minuta prije kraja najljepši potez susreta. Nakon odbijene lopte na 30 metara, Šulc je fantastično potegnuo iz voleja, lopta je zatresla gredu, a Hajduk su milimetri zadržali u vodstvu.

Šulc je u 87. minuti napustio igru zbog drugog žutog kartona naivno zarađenog gotovo na centru, a do kraja prilika više nije bilo.

• Obrisan korisnik13.09.2015. u 07:33
    Fino je Dominik Kovačić skrivio gol, prvo nije očistio kako je trebao, a nakon toga je dopustio Caktašu da se ubaci ispred njega (a viši je za glavu i teži jedno 20 kg).