MAXtv Prva liga, 9. kolo, 11.09.2015, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2000
Suci: Željko Frković (Gospić), Ivica Modrić (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb)

Branimir Korać • petak, 11.09.2015.

Prvi susret devetog kola MAXtv Prve lige odigran je u Kranjčevićevoj gdje je Lokomotiva ugostila Dinamo. Modri su nastavili seriju uspješnih rezultata protiv Lokosa i slavili su s čak 4:0...

I s pola snage Dinamo je "rastavio" Lokomotivu i glatko slavio s 4:0. Razlika u kvaliteti bila je očita, Modri su visoko slavili i zaslužili su pobjedu. Nova tri boda, ali i lakši susret za podizanje samopouzdanja, svakako je dobro došao Dinamu uoči dvoboja protiv Arsenala.

Prvih pola sata susreta proteklo je bez nekih velikih prilika, Dinamo je imao inicijativu, ali nije tako lako dolazio u čiste šanse.

U 36. minuti ipak je poveo. Jednostavna akcija, Pivarić je ubacio s lijeve strane, a Angelo Henriquez lakoćom je glavom proslijedio loptu u mrežu.

Odmah nakon što je poveo, Dinamo je mogao povećati vodstvo. Lopta je na drugoj vratnici došla do Juniora Fernandesa koji puca iz prve, ali nije dobro zahvatio loptu i ostaje 1:0.

U drugom dijelu Lokomotiva je u početku nešto bolje stajala na terenu, ali Dinamo je bio sve konkretniji i to je naplatio novim pogocima.

Najava povećanja vodstva stigla je u 64. minuti kada je Antolić lijepo gađao bliži kut, ali Zelenika brani, međutim već u sljedećoj minuti 2:0. Još jednom je ubacio Pivarić, u sredini bio sam Henriquez koji rutinski zabija za povećanje vodstva.

Deset minuta kasnije sve je već bilo poznato. Prvo je Fernandes povisio na 3:0 lijepim udarcem s 11-12 metara, a zatim je Sigali u 74. minuti postavio konačnih 4:0 udarcem glavom nakon ubačaja Pinta.

Do kraja susreta Ademi je promašio jednu lijepu priliku, a na drugoj strani Josip Ćorić pogodio je gredu.

Dinamo visoko slavi, a sada ga očekuje spektakl u Maksimiru gdje u srijedu igra protiv Arsenala.

• Obrisan korisnik11.09.2015. u 23:30
    vjerojatno se u Arsenalu sad svima gace tresu, kad vide pobijedu Dinama u gostima od 0:4
  • Obrisan korisnik11.09.2015. u 22:08
    A nije naodmet dodati da smo na današnjoj utakmici možebitno gledali budućeg izbornika nogometne reprezentacije. Budući da brateca zanima samo Dinamo, maestro Čačić je bio pod povećalom na današnjoj utakmici i na dojmljiv način se suprotstavio jednom gigantu koji će igrati u najjačem svjetskom... [više na forumu]
  • sportoz11.09.2015. u 22:06
    Kakvo ogromno iznenađenje! Zaista sam šokiran i osupnut lakoćom kojom je moćni Dinamo svladao ljutog rivala i tradicionalno neugodnog protivnika.