Premiership, 5. kolo, 12.09.2015, 18:30 h
Manchester United
Manchester United 3:1 Liverpool
Liverpool

Marjan Kreševac • subota, 12.09.2015.

Anthony Martial postigao je impresivan pogodak u svom premijernom nastupu za Manchester United koji je ostvario značajnu pobjedu 3:1 protiv Liverpoola.

Kako je i najavljivao, Louis van Gaal dao je od prve minute priliku na golu Davidu de Gei. Van Gaal je počeo utakmicu relativno oprezno s petoricom igrača u veznom redu i s jedinim napadačem Marouaneom Fellainijem, dok je s druge strane Liverpool krenuo izrazito ofenzivno u 4-3-3 formaciji.

U prvom poluvremenu igra je bila koncentrirana uglavnom u zgusnutoj sredini terena i obje momčadi dosta teško su dolazile do protivničkog gola. Prvu veću priliku na utakmici imali su domaći u 25. minuti kada Memphis Depay na dodavanje Michaela Carricka lijepo puca, ali nedovoljno precizno. Do kraja poluvremena nije se dogodilo ništa vrijedno spomena tako da se na odmor odlazi bez golova.

Na samom otvaranju drugog dijela Manchester postiže pogodak za vodstvo 1:0. Daley Blind udarcem lijevom nogom, negdje sa sredine kaznenog prostora pogađa gornji lijevi kut gola, Liverpoolov vratar Simon Mignolet bio je nemoćan. Asistenciju za pogodak upisao je Juan Mata.

Na drugi pogodak čekalo se do 70. minute utakmice. Obrana Liverpoola ruši Andera Herreru u kaznenom prostoru i za suca nema dvojbe, kazneni udarac. Herrera je odlučio sam izvesti kazneni udarac i bila je to dobra odluka, Manchester je poveo 2:0.

U 84. minuti utakmice nadu u pozitivan rezultat gostima donosi Christian Benteke koji nakon ubacivanja iz kornera prekrasnim udarcem preko glave pogađa mrežu nemoćnog Davida de Gee. Ali nada gostiju nije dugo trajala, već minutu kasnije svoj premijerni pogodak u dresu Manchester Uniteda postiže Anthony Martial, igrač koji je u zadnjim tjednima punio naslovnice novina zbog vrtoglave cijene transfera, a sutra bi mogao puniti naslovnice zbog fantastičnog pogotka. Martial desnom nogom iz sredine kaznenog prostora pogađa donji desni kut, a za pogodak može zahvaliti Ashleyju Youngu.

• qvestor14.09.2015. u 01:51
    svi pišu o Mrtialu a nitko nije napisao da se De Ge vration na gol i odmah izvukao nekolko teških lopi da je ostao Romero zavrsilo bi 3:3 steta sto DeGea ne zeli ostati u Man utd-u bio bi sjajno dugoročno rješenje,a sto se Martiala tiće baš ijepo dečko je zablistao a dal se netko sjeća još Machede... [više na forumu]
    qvestor
  • Mithrandir13.09.2015. u 11:34
    Fantastićan gol Bentekea, no ostat će u sjeni gola ovog klinca Martiala. Zabiti takav gol, na takav način, u debi utakmici, u največem derbiju engleskog nogometa je fenomenalno. Okomito na gol, dribling i realizacija, u drugi kut, mala mrežica. Kao T. Henry u najboljim danima.
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik13.09.2015. u 09:59
    zasluzena pobjeda nesto manje loseg od dva protivnika. utakmicu su obiljezili pojedinacni bljeskovi i to je to. inace, vidim da nitko ne spominje treci gol manchestera gdje je martial izvozao i prosao skrtela kao da se radi o igracu omladinskih uzrasta. siguran sam da se radi o lovrenu da bi bilo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.09.2015. u 23:54
    Za mene je ovo bilo najlošije prvo poluvrijeme u premiershipu ove sezone.Jedni i drugi katastrofa za najveći derbi najslavnijih Engleskih klubova.Drugo poluvrijeme donekle i zaslužena pobjeda MU-a a za Liverpool mogu samo reći još jedna promašena sezona već na startu.Što prije Rodgers ode to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.09.2015. u 23:26
    Fan United-a sam i za ekipu kao sta je L'pool je doslovce nedopustivo da u veznoj liniji igraju zajedno - Lucas, Can, Firmino. Katastrofa vezna linija.... znam da je vecina ozlijedena ali