Premiership, 5. kolo, 14.09.2015, 21:00 h
West Ham 2:0(1:0) Newcastle
Newcastle

Slaven Bilić ponovno nadmudrio McClarena i došao do prve domaće pobjede

Niko Rukavina • ponedjeljak, 14.09.2015.

Slaven Bilić stigao je sa svojim West Hamom do prve domaće prvenstvene pobjede s kojom je skočio na peto mjesto ljestvice. Na Upton Parku s 2:0 Čekićari su bili bolji od posljednjeg Newcastle Uniteda.

Steve McClaren, trener Newcastlea, ponovno je nadmudren od Slavena Bilića i nakon 2:0 poraza na Upton Parku kod West Hama drži posljednje mjesto Premiershipa. Bilić pak može biti jako zadovoljan zbog prve domaće pobjede i devetog boda koji ga je gurnuo na peto mjesto ljestvice.

Čekićari su puno bolje otvorili susret te su do vodstva došli već u 9. minuti utakmice. Mark Noble je ostavio loptu za Dimitrija Payeta koji s ruba kaznenog prostora gostuju topovskim udarcem poentira za vodstvo svoje momčadi.

Newcastle je više držao loptu u svojim nogama, a do prve prave prigode došao je u 20. minuti kada je Janmaatov udarac obranio Darren Randolph. S visokim postotkom posjeda lopte Newcastle je nastavio i do kraja poluvremena, no bez konkretnih šansi, dok je West Ham svoje prigode čekao iz kontranapada.

West Ham je do drugog pogotka došao početkom nastavka. Odlični Victor Moses pobjegao je obrani Newcastlea, driblingom izbacio dvojicu igrača i topovskim udarcem pogodio u gredu, od koje se lopta odbila na nogu Payeta koji zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

Do kraja dvoboja rezultat se nije mijenjao i West Ham je na kraju upisao zasluženu pobjedu. Nikica Jelavić još uvijek nije upisao debi za West Ham iako se zagrijavao za ulazak. Umjesto njega, u igru je ušao Andy Carroll koji je odigrao prvu utakmicu nakon 11. veljače kada su mu napuknuli ligamenti koljena.

• Mithrandir15.09.2015. u 11:47
    McLaren, kakav McLaren?!!?!!!!?! Nije to formula1.....I to nekoliko puta u textu.....Čovjek se zove Steve McClaren!!!!!!!!! Kako se sve radi površno i ofrlje........
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik15.09.2015. u 00:10
    lijepo izgleda 5. mjesto! vidjet ćemo, treba uhvatiti kontinuitet što je teško u premier ligi,al za sada je dobro!
  • Obrisan korisnik14.09.2015. u 23:22
    Meni žao Mosesa, kod drugog gola, čovjek pretrči više od polovice terena u šprintu, zavalja čuvara po travi i pogodi prečku. I onda Payet natrči i zabije.Moram priznati da je Bilić, odnosno West Ham poprilično odriješio kesu, i da su (za sad) pojačanja pogođena. Čak i ova "prosječna" obrana počinje... [više na forumu]
  • j.s.veron14.09.2015. u 23:22
    Ja vjerujem u Bilića ,to je njegov next step.