Premiership, 5. kolo, 12.09.2015, 13:45 h
Everton
Everton 3:1 Chelsea
Chelsea

Mihaela Bradovski • subota, 12.09.2015.

U prvom susretu petog kola Premiershipa Chelsea je poražen na gostovanju kod Evertona s 3:1. Junak domaćina bio je Steven Naismith koji je postigao sva tri pogotka...

Kada je u devetoj minuti morao iz igre povući Muhameda Bešića, činilo se da će Roberto Martinez imati problema, ali pogodio je s uvođenjem Stevena Naismitha koji je postigao čak tri pogotka i odveo Everton do pobjede.

Chelsea je odigrao slabu utakmicu, posebno u obrambenoj fazi gdje ove sezone ima ionako dosta problema i ne izgleda čvrsto kao do sada.

Već u 17. minuti domaćin je stigao do vodstva. Galloway je lijepo ubacio loptu u sredinu, tamo se između Zoume i Terryja provukao Naismith i potpuno neometan zabio za vodstvo.

Pet minuta kasnije već je bilo 2:0 za domaćina. Naismith je odlično pucao s 20-ak metara i pogodio kut Begovićevog gola.

Prije odlaska na odmor Chelsea je uspio smanjiti zaostatak, krasan pogodak postigao je Nemanja Matić još jednim udarcem, iz daljine i pružio je Chelseaju nadu u preokret.

U drugom dijelu Chelsea nikako nije uspio stvoriti dovoljno jak pritisak i doći do poravnanja, nije pomogao niti ulazak Falcaa i Everton je na kraju čak i povisio vodstvo novim golom Naismitha za konačnih 3:1.