MAXtv Prva liga, 11. kolo, 25.09.2015, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 477

Branimir Korać • petak, 25.09.2015.

11. kolo MAXtv Prve lige otvoreno je u Maksimiru susretom između Dinama i Osijeka. Na potpuno natopljenom terenu i u vaterpolskim uvjetima, Dinamo se bolje snašao i uvjerljivo slavio s 4:1...

Nakon efikasnošću očajnog prošlog kola u kojem je postignut jedan jedini pogodak i to autogol, Dinamo i Osijek ponudili su "nekolicini" gledatelja pet golova. U vrlo teškim vremenskim uvjetima i na potpuno natopljenom terenu na kojem je protok lopte bio nemoguć, Dinamo je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu.

Zoran Zekić došao je u Maksimir s idejom pokvariti račune prvaku, ali Dinamo je bolje koristio prilike, Eduardo je bio raspoloženiji od Mikulića i bez obzira što Modri nisu mogli razviti svoju igru na ovakvom travnjaku, Dinamo je bio bolji.

U 11. minuti Dinamo je stigao do vodstva. Pivarić je dugačkom loptom prebacio Osijekovu obranu, Soudani je ostao u zaleđu, ali nije Hodžić koji je stigao do lopte prije Mikulića i glavom je poslao u mrežu. osječki vratar pri pokušaju izboksavanja lopte, zakačio je Hodžića koji je pogodak dočekao ležeći na travnjaku.

Šest minuta kasnije već je 2:0. Ovaj put Soudani je dobio loptu na lijevom boku, odlično primijetio Henriqueza samog u petercu i Čileanac lakoćom zabija za povećanje vodstva.

Nakon drugog gola Dinamo je nastavio s pokušajima, no na novi pogodak morao je čekati do 40. minute. Tada Mikulić brani pokušaj jedan na jedan Ćoriću, lopta se odbija na rub 16 metara gdje Mikulić nije uspio iz drugog pokušaja očistiti opasnost i Hodžić prima loptu na 20-ak metara i iz okreta lijepo zabija za 3:0.

U drugom dijelu više posla imao je Eduardo koji je u nekoliko navrata lijepim intervencijama sačuvao Dinamovu mrežu. U 77. minuti Modri ipak dolaze do novog pogotka. Ćorić je ubacio iz prekida, utrčao je Musa i glavom lijepo zabio za 4:0.

U završnici susreta uspjeli su Osječani doći do počasnog pogotka, Mandić je glavom lijepo spustio loptu za Grgića koji iz blizine zabija svoj prvoligaški prvijenac.

Ostalo je tih 4:1 čime je Dinamo povećao prednost nad pratiteljem i čeka što će napraviti Rijeka u Koprivnici te Hajduk u Parku mladeži.

[VIDEO] 2x Armin Hodžić+ 1x Henriquez + 1x Musa= 4:1 pobjeda Modrih protiv Nogometni klub Osijek na kišnom Maksimiru!...Posted by GNK Dinamo Zagreb on Friday, September 25, 2015