MAXtv Prva liga, 11. kolo, 27.09.2015, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1057
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Bojan Zobenica
Franko Andrijašević 26'
Lokomotiva

Istra 1961 stigla do slavlja u posljednjim trenucima utakmice protiv Lokomotive

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 27.09.2015.

U 11.kola MAXtv Prve HNL, Istra 1961 je pogotkom Stefana Nikolića u posljednjim trenucima utakmice stigla do slavlja protiv Lokomotive i tako pokvarila prvenstveni debi Sretena Ćuka na klupi gostiju.

Nakon dva mjeseca momčad Igora Pamića stigla je do pobjede. Istra 1961 je na Aldo Drosini pobijedila je Lokomotivu s rezultatom 2:1.

Lokomotiva je povela u 26. minuti, nakon kratkog dodavanja Ivana Fiolića, Franko Andrijašević je uputio precizan udarac s petnaestak metara. Vratar domaćina Vanja Iveša je bio nemoćan i gosti su poveli.

U 42. minuti Istra 1961 stiže do poravnanja vodstva, Milan Đurić uputio je dugu loptu u šesnaesterac, gdje se najbolje snašao stoper Nikola Žižić koji glavom postiže pogodak za 1:1.

U samom finišu prvog poluvremena Filip Kasalica sjajno je proigrao Darija Tomića koji postiže pogodak, ali linijski sudac pokazuje kako se je kapetan Istre nalazio u zaleđu.

U nastavku susreta Jerko Leko je izravno iz slobodnog udarca pogodio gredu, dok je Franko Andrijašević imao priliku za drugi pogodak na utakmici, ali njegov pokušaj je obranio Vanja Iveša.

U 82. minuti Abdelhakim Bouhna koji je u drugom poluvremenu unio dosta živosti u igri domaćina, uputio je udarac s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla malo pored vrata Olivera Zelenike.

Pet minuta kasnije Marko Kolar je sjajno primirio loptu u šesnaestercu domaćina te uputio prizemni udarac kojim je pogodio lijevu stativu.

Već kada su svi očekivali kako će susret završiti bez pobjednika, Milan Đurić ponovno je uputio dugačku loptu u šesnaesterac, lopta je stigla do Stefana Nikolića koji iz blizine pogađa za konačnih 2:1.

• narada10827.09.2015. u 20:32
    ... i zato je Istrina pobjeda i zaslužena. Ovo za Tomića moja polusljepa bakica ne bi sudila kao zaleđe.
    narada108
  • terrible27.09.2015. u 20:27
    đurić je asistirao iz slobodnog udarca, a leko je prečku skinuo lijevom nogom nakon odbijanca od živog zida iz slobodnjaka koji je sam izveo. tomićev gol je neopravdano poništen, a leko je trebao dobiti crveni karton.