Sevilla
Sevilla 2:1 Barcelona
Barcelona

Nikola Raič • subota, 03.10.2015.

Druga ovosezonska utakmica Seville i Barcelone nije bila u rangu s golijadom iz europskog Superkupa, ali je ponudila sjajan nogomet. U konačnici je Sevilla slavila 2:1…

Vikend velikih derbija otvorili su Sevilla i Barcelona. U predivnoj atmosferi krcatog Sanchez Pizujana imali smo priliku gledati odličnu utakmicu, a Unai Emery je nakon 20 neuspješnih pokušaja konačno osjetio slast pobjede nad Barcelonom.

Današnji susret u Sevilli obje momčadi su dočekale desetkovane ozljedama. Domaćinima su, između ostalih, nedostajali stupovi obrane Remi i Carrico, a na vratima nije bilo Beta. S druge strane gosti dolaze bez svog najboljeg igrača Lionela Messija te kapetana Andersa Inieste.

Sevilli Barcelona dolazi u najgorem mogućem trenutku. Trenutno su 16. na ljestvici, prvu pobjedu ostvarili su tek u prošlom kolu, a tijekom tjedna su izgubili od Juventusa u Ligi prvaka. Barcelona je nakon šoka u Vigu uspjela pobijediti Las Palmas u Primeri te Bayer Leverkusen u Ligi prvaka.

U prvom dijelu gledali smo dobru utakmicu, nedostajali su samo pogoci kako bi predstava na terenu bila u rangu s onom na tribinama. Prva je zaprijetila Barcelona, u 5. minuti preko raspoloženog Neymara, ali njegov udarac brani Rico. Neymar je danas upisao jubilarni 100. službeni nastup za Barcelonu.

Kada se činilo kako će Barcelona uspostaviti svoju klasičnu dominaciju na polovici Seville, domaćin uzvraća. Dva puta prijeti Gameiro, ali Bravo je siguran u svom prvom nastupu ove sezone. Najbolju situaciju za vodstvo Barcelona je imala u 22. minuti. Neymar je povukao brzu kontru, ali ga prekršajem zaustavlja Andreolli. Iz slobodnog udarca Brazilac pogađa vratnicu, a lopta, ni nakon nevjerojatnog kretanja po gol crti, ne ulazi u mrežu.

Rakitić je imao nekoliko dobrih akcija u prvom dijelu, ali Suarez nije uspio pretvoriti njegova dodavanja u asistencije. Urugvajac je imao nekoliko dobrih pokušaja, a u 39. jedan njegov udarac odsjeo je na vratnici Rica.

Nakon odličnog prvog, gledali smo još bolje drugo poluvrijeme. Sevilla nošena fanatičnom podrškom svojih navijača dolazi do velikog vodstva i konačne pobjede. U 51. minuti Gamerio se po desnoj strani sjurio u kazneni prostor te poslao odličnu povratnu loptu, koju u mrežu zakucava Kron Dehli.

Barcelona je pokušala brzo uzvratiti, ali Rica će dobro zapamtiti Neymar. U 58. minuti Sevilla povećava svoju prednost. Strijelac prvog pogotka Khron Dehli centrira, a usamljeni Iborra glavom zabija za 2:0.

Tek nakon drugog pogotka se budi Barcelona i niže priliku za prilikom, ali kako je već najavljeno Neymar je naišao na super raspoloženog Rica. U kratkom razdoblju Rico Brazilcu brani tri odlična udarca. Neymar je ipak uspio savladati Rica u 73. minuti iz kaznenog udarca. Tremoulinas je rukom zaustavio udarac Sandra, a Neymar realizira udarac s bijele točke za smanjenje vodstva Seville.

Deset minuta do kraja, nova sjajna akcija Neymara i Suareza na kraju koje Sandro iz blizine pogađa vratnicu. Do kraja gledamo potpunu opsadu Sevillinog gola. Barcelona je, predvođena sjajnim Neymarom, pokušala sve kako bi došla do izjednačujućeg pogotka, ali Rico je uz pomoć svojih suigrača sačuvao sva tri boda za svoju momčad.