Premiership, 8. kolo, 03.10.2015, 13:45 h
Crystal Palace 2:0 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Crystal Palace nastavio s odličnim nastupima, na Selhurst Parku pao West Bromwich

Marjan Kreševac • subota, 03.10.2015.

Osmo kolo Premiershipa na Selhurst Parku otvorili su Crystal Palace i West Bromwich. Domaćini nisu imali milosti prema svom bivšem treneru Tonyju Pulisu i i ispratili su ga kući s dva gola u mreži.

Utakmica je počela živo i s jedne i s druge strane, posjed lopte bio je više na strani domaćina koji je pritiskao, ali obrana gostiju rješavala je sve prijetnje bez većih problema. U 23. minuti Tony Pulis je bio prisiljen na prvu izmjenu, zbog ozljede igru je napustio Jonny Evans, a umjesti njega zaigrao je James Chester. Iako se moglo pretpostaviti da će prisilna izmjena u posljednjoj liniji destabilizirati defenzivnu igru gostiju, West Bromwich se nastavio disciplinirano braniti, sve do 68. minute.

U 68. minuti Palace je napokon uspio probiti granitnu obranu gostiju. Yohan Cabaye uputio je centaršut na drugu stativu na kojoj se odlično snašao Yannick Bolasie i glavom iz velike blizine pospremio loptu iza leđa Boaza Myhilla

Domaći nisu posustali nakon vodstva od 1:0 i željeli su drugim golom riješiti pitanje pobjednika, to im je uspjelo tek u 89. minuti kada je za konačnih 2:0 iz kaznenog udarca zabio Yohan Cabaye. Ovom pobjedom Palace je privremeno skočio na treće mjesto Premiershipa.

U sljedećem kolu Crystal Palace ide na noge West Hamu, a West Bromwich dočekuje Sunderland.