Dva gola Sancheza i jedan Özila za 3:0 nakon 20 minuta igre na Emiratesu, Tottenham se dva puta vraćao

Marjan Kreševac • nedjelja, 04.10.2015.

Osmo kolo Premiershipa zaključili su međusobnim susretima Arsenal i Manchester United, odnosno Swansea City i Tottenham. Arsenal je na Emiratesu deklasirao Manchester u prvih 20 minuta utakmice i konačnom pobjedom 3:0 popeo se na drugo mjesto tablice. Tottenham je dva puta lovio prednost Swansea i na kraju uspio odnijeti bod sa Libertyja.

Od prve sekunde susreta Arsenal je krenuo svim silama prema vratima Davida de Gee, prvu priliku Topnici su imali u trećoj minuti utakmice, Alexis Sanchez pucao je glavom, ali nedovoljno precizno. Tri minute kasnije Sanchez je namjestio nišanske sprave. Aaron Ramsey je na desnoj strani pronašao Mesuta Özila koji šalje jednu prizemnu loptu prema petercu na koju natrčava Sanchez i petom je šalje iza leđa De Gee.

U sedmoj minuti Arsenal povećava svoje vodstvo na 2:0. Özil je odigrao loptu u prazan prostor za Thea Walcotta koji je spretniji i brži od Daleyja Blinda. Walcott odigrava povratnu loptu za Özila koji odmjerenim udarcem nakon asistencije upisuje i pogodak. Arsenalov start iz snova nastavlja se u 20. minuti kada Sanchez zabija svoj drugi gol prekrasnim udarcem nogom u gornji desni kut Manchesterovog gola. Za svoj drugi pogodak Sanchez može zahvaliti Walcottu.

Koliko je Manchester bio bezopasan i sterilan u prvom poluvremenu dovoljno govori činjenica da su ozbiljnije zaprijetili tek u 45. minuti. Anthony Martial primio je jednu loptu pred golom okrenut leđima, u mjestu je okrenuo Pera Mertesackera i pucao prema golu, ali Peter Čech je pravovremeno napustio gol i u padu nogom spriječio siguran pogodak.

Louis van Gaal je na poluvremenu pokušao razbuditi svoju momčad sa svježom krvi, uveo je u igru Marouanea Fellainija i Antonia Valenciju, a u svlačionici su ostali Memphis Depay i Matteo Darmian. Prva prilika u drugom poluvremenu pripala je gostima iz Manchestera, Ashley Young je nakon solo prodora pucao s ruba kaznenog prostora, ali još jednom se ispriječio Čech i lijepom paradom uhvatio loptu.

U 63. minuti još jedna prilika probuđenog Manchestera, Fellaini je spustio jednu loptu za Waynea Rooneyja koji puca bez razmišljanja, ali golman Arsenala još jednom lijepo reagira i vadi loptu iz donjeg desnog kuta. Čech se iskazao i u 68. minuti kada je padom u noge obranio udarac Bastiana Schweinsteigera. Arsenal je svoju najbolju priliku u drugom dijelu propustio u zadnjim sekundama sudačke nadoknade kada je Alex Oxlade-Chamberlain protutnjao desnom stranom, ušao u kazneni prostor i lobom nadmudrio de Geu, ali ispriječila se greda.

Swansea City i Tottenham odigrali su svoju utakmicu u sjeni velikog derbija na Emiratesu. Tottenham je imao inicijativu na početku susreta, ali u 16. minuti hladan tuš za goste. Jefferson Montero ubacio je jednu loptu u kazneni prostor gdje se najbolje snašao André Ayew i glavom postigao vodeći pogodak za Swansea. Gosti dolaze do izjednačenja u 27. minuti utakmice. Christian Eriksen je izveo slobodan udarac, vratar domaćih Lukasz Fabianski krivo je pretpostavio stranu na koju će pucati Eriksen i samo je pogledom ispratio loptu u mrežu.

Sve dobro što su napravili gosti su upropastili u 31. minuti kada nakon udarca iz kornera Harry Kane glavom posprema loptu u vlastitu mrežu i Swansea ponovno dolazi u prednost koju je uspio očuvati do poluvremena. U 65. minuti ponovno je na djelu Eriksen, još jedan slobodan udarac i još jedna majstorija Danca, prekrasan udarac u gornji desni kut gola koji Fabianskom nije ostavio ni mrvicu šanse. Do kraja susreta rezultat na semaforu nije se mijenjao.

• qvestor05.10.2015. u 15:08
    drugi gol Sancheza je lijepo pokazao koliko je Man utd slab na stoperima nikako da izađu na Sancheza kružio je po crti šesnaesterca 5 minuta i još imao vremena i uputit neobranjivi udarac, kad će već jednom dovest pravog stopera i da po mogućnosti nije nizozemac?
    qvestor
  • Obrisan korisnik04.10.2015. u 23:44
    Šteta što je Arsenal prikočio nakon trećeg gola, jer da je nastavio istom silinom, bilo bi puno više golova u mreži Uniteda. Doduše, ovako su sačuvali rezultat i clean sheet. Zaboravili su u članku napomenuti discipliniranost Arsenalove obrane kroz cijelo drugo poluvrijeme, gdje su potpuno umrtvili... [više na forumu]