Premiership, 8. kolo, 03.10.2015, 18:30 h
Chelsea 1:3 Southampton
Southampton

Jose Mourinho: "Otpustite me ako želite, ali ja neću odustati"

Marjan Kreševac • subota, 03.10.2015.

Zadnju utakmicu u subotu na Stamford Bridgeu odigrali su Chelsea i Southampton. U nekim drugim vremenima rezultat 1:3 bio bi ogromno iznenađenje, ali s obzirom na predstave Chelseaja u ovoj sezoni Premiershipa, usudili bi se reći ništa novo. Chelsea je poveo fantastičnim slobodnjakom Williana, ali nakon tog gola sve je bilo na strani gostiju koji su zasluženo slavili i gurnuli Chelsea na 16. mjesto tablice.

Chelsea je poveo vrlo rano već u desetoj minuti utakmice. Oriol Romeu napravio je na Edenu Hazardu prekršaj za žuti karton. Loptu je na nekih 25 metara od gola postavio Willian, odapeo udarac, a lopta je odbivši se od grede završila u golu. Nakon postignutog gola utakmica je dodatno živnula i zaredale su prilike pred jednim i drugim golom.

Gosti su tražili kazneni udarac smatrajući da je Branislav Ivanović prilikom izvođenja udarca iz kuta napravio prekršaj nad Virgilom van Dijkom, ali sudac Robert Madley je ostao nijem. Sudac nije reagirao ni na drugi, usudili bi se reći očigledni kazneni udarac kada je Ramires napravio prekršaj nad Sadiom Manéom.

Southampton je bio bolja momčad u prvom dijelu, bez obzira na zaostatak od jednog pogotka. Chelsea osim gola nije odigrao ništa posebno, a takva sterilna igra osvetila im se minutu prije kraja poluvremena. Obrana gostiju odigrala je dubinsko dodavanje koje je

Graziano Pelle lijepo prsima spustio za Stevena Davisa koji s ruba kaznenog prostora pogađa za izjednačenje.

Oba trenera mijenjala su na poluvremenu, za Chelsea Nemanja Matić je zamijenio Ramiresa, a kod gostiju James Ward-Prowse je ušao umjesto Romeua. Prvu priliku u nastavku imali su gosti preko Manea, ali je vratar domaćih Asmir Begović lijepo reagirao i zaustavio njegov udarac iz blizine. Chelsea se mučio u stvaranju konkretnijih prilika, a u jednoj od rijetkih dobro odigranih akcija sudac je mogao odsvirati kazneni udarac kada je Maarten Stekelenburg srušio Falcaa, ali sudac se nije oglasio i možda na taj način kompenzirao dva penala koja nije sudio gostima.

Nekoliko minuta kasnije, točnije u 60. minuti gosti dolaze do vodstva. Gary Cahill je predao loptu Southamptonu, Pelle je odigrao loptu koju je John Terry u potpunosti krivo procijenio i otvorio prostor za Sadia Manéa, Begović je dirao loptu, ali nedovoljno da spriječi njezin ulazak u mrežu. Sličan scenario vidjeli smo i kod trećeg pogotka Southamptona. Ovaj put loptu je izgubio Hazard, Mane je povukao brzu kontru i lijepo poslužio Pellea koji je nemilosrdan i zabija za 1:3.

"Znate da imam veliki ego i smatram da sam najbolji, ali trenutno imam najgore razdoblje u svojoj karijeri. Želim nastaviti dalje, u to nema sumnje i prihvaćam svoju dozu odgovornosti, ali istovremeno mislim da je vrijeme i da svi ostali priznaju svoju krivicu", rekao je Jose Mourinho i nastavio: "Ovi igrači imaju strašno loše individualne izvedbe. Ne mogu doći i reći im ti ovo, ti ovo, vi ovako, to jednostavno nije moj posao. Kažnjavamo sami sebe zbog previše individualnih pogrešaka".

"Tuga donosi tugu, loši rezultati privlače loše rezultate. Ponovno naglašavam jer želim da svima bude jasno. Ne želim nikoga napadati, ne želim biti nepristojan, ali ponavljam suci se boje donositi odluke iz ovog ili onog razloga", zaključio je na kraju veliki Mourinho.

• Obrisan korisnik04.10.2015. u 19:53
    Ako kiksa još jednu u LP Mourinho je vjerujem bivši, LP mu je presudila i u prvom mandatu kad je čak i bolje stajao u prvenstvu. Tad je bilo neriješeno kod Rosenborga, sad igraju dvije utakmice s Dinamom Kijev. I ako tu ne uzme 6 bodova, vjerojatno će i Roman opet izgubiti strpljenje.
  • Obrisan korisnik04.10.2015. u 19:35