Premiership, 8. kolo, 04.10.2015, 14:30 h
Everton 1:1(1:1) Liverpool
Liverpool

Zaslužena podjela bodova u 225. Merseyside derbiju

Niko Rukavina • nedjelja, 04.10.2015.

U 225. Merseyside derbiju na Goodison Parku, Everton i Liverpool podijelili su bodove. Redsi su došli u vodstvo pred kraj prvog dijela, no u sudačkoj nadoknadi istoga Everton preko Romela Lukakua dolazi do izjednačenja, a rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Liverpool je u prvom dijelu bio prividno bolja momčad, a Everton u nastavku utakmice, no podjela bodova na kraju je najzaslužniji rezultat. Dejan Lovren nije igrao za gostujuću momčad zbog teške ozljede koju je zadobio u dvoboju Liga kupa protiv Carlislea.

S obzirom na prikazano na terenu, prvi dio je pripao Redsima ali se na odmor otišlo s rezultatom 1:1. Oba pogotka pala su u finišu prvog poluvremena. Liverpool je poveo preko Dannyja Ingsa nakon kornera u 41., a Everton je izjednačio u sudačkoj nadoknadio preko Romela Lukakua.

Do tad, Liverpool je prijetio preko Ingsa i Jamesa Milnera, ujedno i asistenta kod pogotka Redsa, no ni Simon Mignolet nije bio nezaposlen te je obranio dobre prigode Stevena Naismitha i Jamesa McCarthyja.

U nastavak utakmice Everton je ušao vrlo agresivno no nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Mignoletu. Vrijedi zabilježiti udarce Rossa Barkleya u 66. koji je otišao blizu gostujuće stative, i Lukakua čiji je udarac obranio Mignolet.