Rapsodija Manchester Cityja, Biliću s igračem više samo bod kod fenjeraša

Marjan Kreševac • subota, 03.10.2015.

Subotnji program Premiershipa nastavljen je s pet utakmica. Nakon zaostatka 1:0 Manchester City napunio je mrežu Newcastlea sa šest golova, West Ham united katastrofalno je otvorio utakmicu, ali je do kraja susreta uspio iščupati bod. Leicester je odnio sva tri boda iz Norwicha, Watford i Bournemouth podijelili bodove, a Stoke odnio puni plijen s Villa Parka.

Slaven Bilić odlučio je suprotstaviti Sunderlandu istu onu momčad koja je u sedmom kolu odigrala neriješeno s Norwichem, Andy Carroll još uvijek čeka prvi start nakon ozljede, a s druge strane Dick Advocaat napravio je tri izmjene u prvoj momčadi.

West Ham je pomalo nervozno ušao u utakmicu što je najzornije potvrdio Mark Noble koji je zaradio žuti karton nakon samo 90 sekundi igre. Domaći su prijetili od samog početka susreta, a bolju igru kapitalizirali su u 11. minuti, Yann M'Vila je lijepim ubacivanjem pronašao Stevena Fletchera koji koji lijevom nogom sa sredine kaznenog prostora posprema loptu u mrežu.

U 22. drugoj minuti utakmice domaći su povećali svoju prednost. Ponovno je M'Vila lijepo asistirao, ovaj puta za Jermaina Lensa koji se odlučuje na udarac izvan ruba kaznenog prostora i pogađa za 2:0. Bilićevi igrači uspjeli su se vratiti u utakmicu u prvoj minuti sudačke nadoknade kada Carl Jenkinson na ubacivanje Victora Mosesa smanjuje rezultat na 1:2.

U 57. minuti domaći ostaju s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio strijelac drugog pogotka Jeremain Lens. West Hamu nije trebalo dugo da kapitalizira igrača više, vratar domaćih, Pantilimon loše je reagirao na udarac i odbio loptu do igrača West Hama Dimitria Payeta koji koristi poklon i dovodi svoju momčad u egal.

Do kraja utakmice sva nastojanja West Hama nisu urodila plodom i Bilić na kraju mora biti zadovoljan bodom. Nakon katastrofalnog ulaska u utakmicu west ham je prikazao bolju igru, ali iako brojčano nadmoćni Čekićari nisu mogli više od boda.

Stoke City odnio je kući sva tri boda s Villa Parka. Najveće zasluge za drugu uzastopnu pobjedu Stokea idu Marku Arnautoviću koji je postigao jedini pogodak na utakmici nakon što je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 0:0.

U 55. minuti Arnautović je sam kao duh primio loptu na rubu kaznenog prostora, iskoristio prazninu koja se otvorila između dva srednja braniča i uz pomoć vratnice osigurao sva tri boda gostima. Villa se nakon ovog poraza opasno približila zoni ispadanja.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i u prvih sedam minuta dva puta ozbiljno zaprijetili prema golu Leicestera. nakon uvodnih minuta gosti su se pribrali i znatno agresivnije krenuli na polovicu Norwicha, a u vodstvo su došli u 28. minuti. Nakon izgubljene lopte na sredini terena Leicester je povukao kontru, lopta dolazi u kaznenom prostoru do napadača Jamiea Vardyja, a obrana Norwicha ga zaustavlja prekršajem. Vardy sam uzima loptu i s bijele točke zabija za 1:0.

Na početku drugog poluvremena gosti povećavaju svoju prednost preko Jeffa Schluppa. Schlupp je povukao kontranapad, odigrao dupli pas s Kanteom i niskim udarcem poslao loptu u mrežu.

Domaći su uspjeli smanjiti rezultat u 68. minuti, Jonny Howson uputio je jedan dalekometni centaršut preko obrane Leicestera, lopta pronalazi Mbokanija koji mirno zabija za 1:2. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Nakon što je Manchester City bolje otvorio utakmicu i u prvih 15. minuta preko Kolarova i De Bruynea stvorio dvije izgledne prilke za pogodak, šok za domaće u 18. minuti. Newcastle je preko Aleksandra Mitrovića došao do vodstva. Obrana Cityja nije uspjela raščistiti jednu situaciju u kaznenom prostoru, lopte se dokopao Wijnaldum i pronašao Mitrovića koji postiže pogodak.

City je nakon pogotka još više pritisnuo, igra se preselila pred gol Newcastlea i izjednačenje je visilo u zraku. No lopta nije htjela u mrežu sve do 42. minute kada Sergio Agüero iz blizine glavom pogađa za 1:1. Velike zasluge za pogodak idu Davidu Silvi koji je centaršutom pronašao Fernandinha koji glavom prebacuje do usamljenog Agüera koji nema težak zadatak.

Do prednosti domaći dolaze u 49. minuti. Mbemba je izgubio jednu loptu na svojoj polovici, ona dolazi do Silve koji preciznim proigravanjem pronalazi Agüera koji puca prema golu, a lopta se od braniča Newcastlea odbija u gol. Samo minutu kasnije Agüero postiže hat-trick, ovaj put za pogodak može zahvaliti Kevinu de Bruyneu. koji je nakon asistencije u 53. minuti upisao i pogodak. Nakon što je neometan ušao u kazneni prostor akrobatski je reagirao na ubačaj Navasa i povećao vodstvo Cityja na 4:1.

Agüero se nije zaustavio na tri pogotka, u 60. minuti ponovo na asistenciju Silve Agüero nogom zabija za 5:1, a samo dvije minute kasnije postiže i svoj peti pogodak na utakmici nakon školske akcije Cityja. Silva pronalazi De Bruynea koji iz prve odigrava za Argentinca koji je ponovo nemilosrdan i zabija za 6:1 što je i konačni rezultat utakmice.

Bournemouth je otvorio utakmicu lijepom prilikom u trećoj minuti, ali golman Watforda Heurelho Gomes istrčavanjem je spasio siguran pogodak. Bolju igru domaći su potvrdili u 28. minuti. Nakon prodora po desnoj strani lopta dolazi do Matta Ritchia koji ju prebacuje na lijevu nogu i upućuje prekrasan centaršut u kazneni prostor. Najviši od svih bio je Glenn Murray koji glavom posprema loptu u gornji lijevi kut.

Gosti su uspjeli izjednačiti u 45. minuti nakon katastrofalne pogreške domaćeg vratara. Nakon što je Artur Boruc pokušao nogom odigrati za Sylvaina Distina njegovo loše dodavanje presjekao je Odion Ighalo i loptu poslao u praznu mrežu.

Domaći su u 85. minuti propustili priliku za pobjedu. Nakon što je postigao gol za 1:0, Glenn Murray imao je priliku udarcem s bijele točke riješiti pitanje pobjednika, ali u tome se ispriječio vratar gostiju koji je prekrasnom intervencijom iščupao loptu iz donjeg lijevog kuta gola.