Borussia M. odnijela pobjedu u dvoboju sudionika Lige prvaka, Hertha uvjerljiva protiv HSV-a

Niko Rukavina • subota, 03.10.2015.

U najzanimljivijoj utakmici subotnjeg programa Bundeslige Borussia Mönchengladbach upisala je treću uzastopnu pobjedu protiv Wolfsburga koji se nalazi u evidentnoj krizi. Prvu prvenstvenu pobjedu upisao je Hannover, a Hertha je u Berlinu razbila Olićev i Iličevićev HSV.

U dvoboju sudionika Lige prvaka, Borussia iz Mönchengladbacha nadvisila je Wolfsburg na domaćem terenu s 2:0. Obje momčadi proteklog su tjedna izgubile u Ligi prvaka protiv momčadi iz Manchestera. Borussiju je nadvisio City, a Wolfsburg United.

Nakon izjednačenog i ne pretjerano sadržajnog prvog dijela, u kojem je najveću prigodu imao Borussijin Lars Stindl koji je u 12. pogodio stativu, nastavak je ipak polučio golove. Borussia Mönchengladbach oba je pogotka zabila u razmaku od četiri minute.

U 75. precizan je na asistenciju Raffaela iz kornera bio Havard Nordtveit, a četiri minute kasnije na konačnih 2:0 povisio je Ibrahim Traore. Nakon očajnog starta u prvenstvu i svih pet poraza, Gladbachu je ovo treća uzastopna pobjeda i polagano se približava sredini tablice. Wolfsburg pak nakon jako dobrog starta za pobjedu ne zna već treće kolo.

Berlinska Herta nastavila je s dobrom ovosezonskom formom i na domaćem terenu razbila je HSV s 3:0. Berlinčani su na odmor otišli s prednošću od 1:0, a pogodak je zabio Salomon Kalu, dok je konačni rezultat postavio Vedad Ibišević pogocima u 76. i 78. minuti utakmice. Kod poraženih gostiju Ivo Iličević je igrao od 62., a Ivica Olić od 74. minute.

Hannover je pobjegao s posljednjeg mjesta domaćom pobjedom nad Bremenom kojem je ovo bio četvrti uzastopni poraz. Jedini pogodak na utakmici djelo je Salifa Sanea u 55. minuti. Novi prvoligaš Ingolstadt upisao je novu pobjedu, na domaćem terenu protiv Eintrachta (2:0) i skočio je na visoko peto mjesto ljestvice.

Stuttgart se spasio od poraza kod Hoffenheima pogotkom u 90. minuti utakmice, no unatoč osvojenom bodu pali su na posljednje mjesto ljestvice. Hoffenheim je pogocima Kevina Vollanda dva puta vodio, no Stuttgart se vraćao pogocima Jana Klimenta u 64. i Tima Wernera u 90. minuti utakmice.