Bundesliga, 8. kolo, 02.10.2015, 20:30 h
Darmstadt 2:3 Mainz 05
Mainz 05

Nakon Bayerna i Mainz odnio bodove iz Darmstadta

Marjan Kreševac • petak, 02.10.2015.

Osmo kolo Bundeslige u petak su svojim međusobnim susretom otvorili Darmstadt i Mainz. Bio je ovo njihov prvi dvoboj u najvišem rangu natjecanja, a prvom pobjedom osladili su se gosti iz Mainza koji su u zanimljivoj utakmici na kraju slavili rezultatom 2:3.

Obje momčadi otvorile su utakmicu sa pet igrača u veznom redu i samo jednim isturenim napadačem, no to nije spriječilo goste da od prve minute pritisnu domaćina davši im do znanja da računaju na sva tri boda iz ovog susreta. Da su na pravom putu dokazali su već u 15. minuti utakmice kada Stefan Bell pogađa za vodstvo gostiju 1:0.

Mainz se nije zadovoljio minimalnim vodstvom i nastavio je i dalje pritiskati, a trud mu se isplatio u 24. minuti kada Yunus Malli povećava vodstvo na 2:0. Gosti se nisu stigli dostojno ni proveseliti jer su domaći samo tri minute kasnije preko Marcela Hellera smanjili prednost na 1:2. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U 54. minuti domaći su se u potpunosti vratili u utakmicu, a za izjednačenje mogu zahvaliti Marcu Saileru. No ni tu nije bio kraj uzbuđenjima na utakmici jer u 64. minuti Mainz ponovo dolazi u prednost od jednog pogotka, a strijelac je Argentinac Pablo De Blasis. Darmstadt je do kraja utakmice uložio maksimalan napor da dođe barem do izjednačenja, ali sva njihova nastojanja nisu urodila plodom, Mainz je odnio kući sva tri boda. U 96. minuti Darmstadt je imao veliku priliku doći do boda, ali Wagner nije realizirao kazneni udarac.

U sljedećem kolu Darmstadt gostuje kod Augsburga, a Mainz kod kuće dočekuje Borussiju iz Dortmunda.