Podjela bodova u madridskom derbiju, Atletico izjednačio u završnici susreta

Branimir Korać • nedjelja, 04.10.2015.

Sedmo kolo Primere zaključeno je derbijem između Atletico Madrida i Real Madrida koji je završen bez pobjednika. Real Madrid vodio je do 83. minute, ali nije zadržao prednost...

Prvi veliki derbi za Rafu Beniteza završio je remijem. Na Vicente Calderonu Real Madrid odigrao je 1:1 s domaćim Atleticom u zanimljivom susretu u kojem su gosti imali dugo prednost, ali nisu uspjeli i slaviti.

Luka Modrić odradio je svih 90 minuta dok je Mateo Kovačić ušao u igru u posljednjih 15 minuta umjesto Karima Benzeme.

Već u devetoj minuti gosti su stigli do vodstva golom upravo Benzeme. Carvajal je sjajno ubacio, a Benzema glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo Real Madrida.

Atletico je odmah krenuo po poravnanje i veliku priliku za to imao je u 21. minuti. Ramos je srušio Tiaga, zaradio opomenu, a Atletico penal, no Keylor Navas odlično brani pokušaj Griezmanna.

U završnici prvog dijela gosti ostaju bez ozlijeđenog Carvajala kojeg mijenja Arbeloa, a upravo on će kasnije sudjelovati u pogotku za poravnanje lošom reakcijom. Jackson Martinez u 84. minuti projurio je pokraj njega, ubacio u peterac gdje Griezmann kratko skreće loptu i Vietto je šalje u mrežu.

Na ulasku u sudačku nadoknadu Keylor Navas krasno je obranio pokušaj Martineza i tako spasio bod Real Madridu.

U prvom susretu dana Real Betis odnio je sva tri boda s gostovanja kod Rayo Vallecana. Heiko Westermann u 20. minuti doveo je goste u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Ruben Castro nakon sat vremena igre.

Još jedan zanimljiv dvoboj odigran je u Bilbau gdje je Athletic bio bolji od Valencije s 3:1. Gosti su vodili golom Pareja od 20. minute, ali raspoloženi Athletic uspio je doći do preokreta uz pogotke Laportea, Susaete i Aduriza.

Lider na ljestvici, momčad Villarreala, nije uspio doći do boda kod Levantea. Domaćin je odnio pobjedu pogotkom Deyversona u 84. minuti, a gosti su od 36. minute igrali bez isključenog Jokića. Unatoč ovom porazu, Villarreal je ostao na vrhu.