Liga prvaka - Skupina A, 5. kolo, 18.10.2015.
Celje Pivovarna L. 30:32 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG uspješno odradio posao u Celju, osam golova Ivića

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.10.2015.

Rukometaši PSG-a upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu, a Celja četvrti uzastopni poraz u Ligi prvaka. U međusobnom dvoboju Parižani su u gostima slavili s 32:30...

Zanimljiv dvoboj petog kola Lige prvaka rukometaša odigran je u Celju gdje je Pivovarna Laško ugostila momčad PSG-a, ali nije uspjela doći do iznenađenja.

Noka Serdarušić je na svom povratku u Celje stigao do pobjede protiv svoje bivše momčadi rezultatom 32:30 u susretu u kojem su Celjani bili blizu, ali nisu uspjeli uhvatiti PSG te su na kraju poraženi.

Do posljednjeg poravnanja na susretu domaćin je došao u završnici prvog poluvremena kada je Blaž Janc izjednačio na 14:14 nakon čega Abalo i Hansen odvajaju goste, a Šime Ivić u posljednjim trenucima prvog poluvremena smanjuje na 16:15 s kojima se odlazi na odmor.

U ranoj fazi drugog poluvremena PSG se odvojio na 20:16 i činilo se da će pobjeći domaćinu, ali Celje se nije predavalo i vratio se u utakmicu. Ipak, ono novo odvajanje u kojem je Igor Vori postavio najviših 30:25 ipak je prelomilo utakmicu i domaćin više nije imao šanse.

Nikola Karabatić bio je raspoložen i postigao je devet golova dok je uobičajeno raspucan bio Mikkel Hansen s osam pogodaka. Igor Vori zaustavio se na dva gola. Kod domaćina Šime Ivić bio je prvo ime s osam pogodaka.