Liga prvaka - Skupina A, 5. kolo, 17.10.2015.
RK Zagreb 29:25 Orlen Wisla Plock
Orlen Wisla Plock

PPD Zagreb nakon velike borbe u zagrebačkoj Areni svladao Wislu Plock

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • subota, 17.10.2015.

Momčad PPD Zagreba u petom je kolu Lige prvaka u Areni Zagreb ugostila poljsku Wislu Plock, a nakon uistinu velike borbe te brojnih promjena u vodstvu, pobjeda, kao i novi europski bodovi pripali su Zagrebašima.

PPD Zagreb - Orlen Wisla Plock 29:25 (13:13)

Liga prvaka, skupina A, 5. kolo
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 10579
Suci: Horaček/Novotny (Češka)

PPD Zagreb: Stevanović, Ivić (7 obrana); Mihić 1, Vujić, Stepančić 7, Kontrec 3, Šprem 1, Šebetić 2, Horvat 4, Šušnja, Šandrk, J. Valčić 2, T. Valčić 1, Obranović 5, Kovačević, Pavlović 3
Trener: Veselin Vujović

Orlen Wisla Plock: Wichary (8 obrana), Corrales (1 obrana); Kwiatkowski, Daszek, Racotea 1, Wisniewski, Pušica, Ghionea 6, Rocha 5, Piechowski 2, Zelenović 8, Montoro, Tarabochia 1, Konitz, Nikčević 1, Žitnikov 1
Trener: Manuel Cadenas

Sedmerci: PPD Zagreb: 3/4, Wisla Ploc: 3/3
Isključenja: PPD Zagreb: 10 min.; Wisla Plock: 12 min.
Crveni karton: PPD Zagreb: -; Wisla Plock: Racotea (18. min.)

Hrvatski rukometni prvak u svojoj je Areni u sklopu petog kola Lige prvaka ugostio poljsku Wislu Plock, itekako važnog suparnika u borbi za prolaz u daljnju fazu natjecanja. Poljaci su u dosadašnjem dijelu najelitnijeg europskog klupskog natjecanja ostvarili po jednu pobjedu i jedan remi, dok su pretrpjeli dva poraza, a u zagrebačkoj su Areni prikazali dobru igru te su dobrano namučili Zagrebaše. Velika borba vodila se od prve minute, na predah se dolazi s izjednačenjem 13:13, a napeto je bilo i u nastavku u kojem u posljednjim minutama dvoboja domaćin osigurava novo slavlje u Ligi prvaka.

Trener Veselin Vujović u prvu je obranu poslao Filipa Ivića među vratnice, dok su se ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Stepančić, Leon Šušnja, Tonči Valčić, Tin Kontrec te Lovro Mihić, a susret su s tribina odgledali Stipe Mandalinić, Stanko Sabljić, Luka Raković i Marko Vukić.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Luka Stepančić sa sedam postignutih pogodaka, Sandro Obranović dodao je njih pet, Filip Ivić sakupio je sedam obrana, dok je najbolji kod Wisle Plock bio Nemanja Zelenović s osam golova, Marko Tarabochia zabio je jedan gol, Marcin Wichary zaustavio je osam lopti, a Rodrigo Corrales jednu.

Domaćin u susret ulazi sa 6-0 obranom, ali i pogotkom iskusnog Tončija Valčića za uvodni vodstvo. No, gosti odmah uzvraćaju, ali i preokreću rezultat u svoju korist za vodstvo 2:1. Uspijevaju Zagrebaši ubrzo zatim poravnati rezultat na 3:3, a nakon nekoliko isključenja, grube igre, kao i sigurnih obrana na obje strane, Zagrebaši se pogotkom povratnika nakon ozljede Josipa Valčića vraćaju u vodstvo.

Mijenja potom trener Vujović Zagrebovu obranu u 5-1 s Lovrom Špremom na prednjem, dok Mihić biva siguran za domaćih +2. Do sredine prvoga poluvremena poljska se momčad, međutim, još jednom vraća i poravnava na 5:5, a velika borba vodi se do odlaska na odmor. Grubu igru Dana Emila Racotee u 19. minuti sudački par kažnjava izravnim crvenim kartonom, no to nije spriječilo gostujuću momčad ubaci u brzinu više, upravo suprotno, Poljaci se tada uzdižu i odvajaju na 10:7.

Vrijeme je stoga za domaću minutu predaha kako bi Vujović razbudio svoje momke te posložio svoje redove u završnici prvoga dijela. Među Zagrebove vratnice ulazi tada i Ivan Stevanović kako bi pokušao zaustaviti poljske pokušaje, Zagrebovi Lavovi se trude i do 29. minute stižu do novog poravnanja rezultata (12:12). Marko Tarabochia tada je, međutim, siguran za 13:12 da bi se Stepančić u posljednjim sekundama prvoga poluvremena pobrinuo za izjednačenih 13:13 na poluvremenu.

Stepančić lijepim pogotkom otvara nastavak susreta za domaćih 14:13, no gostujući rukometaši još jednom ubrzavaju i odlaze na 17:15. PPD Zagreb tada pokušava s čvršćom i dubljom obranom i većim pritiskom, iskazuju se tada Stepančić, Sandro Obranović i Domagoj Pavlović i Zagreb do 43. minute poravnava na 18:18 uz nekoliko vrlo dobrih reakcija Ivića. S linije sedam metara kapetan Horvat se potom pobrinuo za novu domaću minimalnu prednost (19:18).

Obranović je tada siguran i za +2 i Zagreb u završnicu dvoboja ulazi s dva pogotka prednosti. Wisla pokušava sustići svog suparnika i dobrano mu puše za vrat, no u posljednjim minutama susreta Zagrebaši dodatno učvršćuju svoje redove, siguran je i Ivić, a Stepančić, Obranović i Tin Kontrec odvode Zagreb na 26:23, a potom i 28:24, dok konačnih 29:25 postavlja Stepančić.

• Obrisan korisnik17.10.2015. u 22:12
    Bravo dečki, ovo je bilo jako izjednačena utakmica, na sreću je Zagreb bio koncentriraniji u odnosu na tekmu protiv Vesprema.