MAXtv Prva liga, 14. kolo, 24.10.2015, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8374

Branimir Korać • subota, 24.10.2015.

Nogometaši Hajduka svladali su u Splitu Lokomotivu s 2:1 i uoči nedjeljnog derbija na Rujevici između Rijeke i Dinama, preuzeli su vodeću poziciju na ljestvici...

Hajduk je na Poljudu bio bolji od Lokomotive i odnio pobjedu 2:1. Slavlje Splićana je zasluženo, većim tijekom susreta bili su bolji protivnik, imali su više prilika i zaslužili tri boda.

Od početka susreta domaćin je bio bolji, stajao je visoko, bio agresivniji i nije dopustio Lokomotivi da zaigra kako želi.

Pritisnuli su Splićani goste od samog starta utakmice, a prve prave prilike stigle su nakon desetak minuta igre. Prvo nije zabio Milić nakon prekida, a zatim i Vlašić poslije lijepog okreta i snažnog udarca iz 16 metara.

Nova prilika za Hajduk došla je u 15. minuti. Nakon kornera lopta je stigla do Milovića koji puca snažno, ali ravno u Zeleniku.

Prvi pogodak došao je u 29. minuti. Bilij je povukao loptu, došao na 16 metara gdje ga zaustavlja obrana gostiju, no Ukrajinac je ipak uspio pronaći Sušića, a on lijepim udarcem s 18 metara pogađa donji kut.

Prvi pokušaj Lokomotiva je imala u 38. minuti kada je nakon kornera glavom pokušao Perić, ali loše i neprecizno.

U drugo poluvrijeme Lokomotiva je ušla bolje. U 50. minuti dugačka lopta za Doležala koji je bio u sumnjivoj poziciji, zaustavlja ga prekršajem na 35 metara Kalinić, gosti traže isključenje, ali Zebec daje žuti karton.

Pet minuta kasnije Lokomotiva dolazi do poravnanja. Nakon prvog kornera iz gužve su pokušavali Leko i Doležal, a nakon drugog kornera i ubačaja Fiolića, glavom lijepo sa 6-7 metara pogađa Andrijašević.

Odmah nakon poravnanja na drugoj strani pokušao je Milović, no nije bio precizan da bi u 65. minuti hajduk vratio prednost. Brza i lijepa akcija okončana je povratnom loptom Milića u peterac gdje je Tudor sam i bez problema pogađa mrežu.

Do kraja susreta promjena nije bilo i Hajduk zasluženo odnosi pobjedu.